12 września 2022 roku w naszej szkole odbyła się lekcja w ramach godziny wychowawczej przeprowadzona przez p. Justynę Ostrowską, który podzieliła się doświadczeniami zdobytymi w trakcie szkolenia zagranicznego w ramach projektu Żeby znowu chcieć - w poszukiwaniu motywacji i radości z nauczania o numerze 2019-1-PL01-KA101-064598 organizowanego w ramach projektu Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ sektor Edukacja szkolna.

W lekcji mieli przyjemność uczestniczyć uczniowie i uczennice - wychowankowie p. Justyny Ostrowskiej z klasy IIG. 

W czasie lekcji p. Justyna Ostrowska rozmawiała ze swoimi wychowankami o stresogennych sytuacjach w szkole i w życiu codziennym. Przybliżyła uczestnikom tematykę związaną ze stresem: skąd się bierze, jakie są najczęstsze stresory, w jaki sposób ludzki umysł reaguje na stres, jaki mamy potencjał by ten stres zwiększać lub minimalizować. 

Pod koniec lekcji nastąpił przegląd prostych technik relaksacyjnych wypracowanych w ostatnich latach przez psychologów i naukowców, które każdy z nas może stosować niezależnie od okoliczności. P. Justyna Ostrowska zapoznała słuchaczy z wizualizacją, skanem ciała, medytacją w ruchu, medytacją oddechu.