Złota szkoła   

 

Przełamujemy bariery! Intensywny kurs języka polskiego dla uczniów naszej szkoły Uczniowie naszego liceum z oddziału przygotowawczego

spędzili czas w Ostródzie, miejscowości położonej nad pięcioma jeziorami. Właśnie w tym miejscu od 17 do 21 października 2022 r., dzięki gościnności Hotelu Polonia, Stowarzyszeniu Wspólnota Polska oraz wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego mieli możliwość intensywnej nauki języka polskiego z doświadczonymi glottodydaktykami. Dzięki Pani Oldze Święcickiej, doświadczonej lektorce języka polskiego, zajęcia upłynęły w bardzo miłej atmosferze, która jeszcze bardziej pobudziła uczniów do pracy, a dzięki dobrej zabawie nie można było myśleć o nudzie. Na efektywną naukę również ma wpływ przemyślany odpoczynek, dlatego uczniowie zwiedzili nie tylko miasteczko, ale i najbliższą okolicę: odwiedzili Malbork, w którym znajduje się największy ceglany zamek w Europie. Taką informację może znaleźć każdy, ale inne ciekawostki, legendy i domniemania na temat tego miejsca zdradził nam świetny przewodnik Pan Robert, który został na koniec nagrodzony spontanicznymi brawami. Być może kurtuazyjnie, ale wierzymy, że nie tylko dlatego, podkreślił, że tak zdyscyplinowana grupa nie trafiła mu się już dawno! Tacy są uczniowie oddziału przygotowawczego, którzy wrócili nie tylko naładowani dobrą energią, ale i z nową wiedzą. Tygodniowy kurs integracyjny to świetne przedsięwzięcie, które nie tylko doskonale pogłębiło umiejętności w zakresie języka polskiego, lecz jest także idealną okazją do odkrycia polskiej kultury.
Urszula Poluchowicz****** Aplikacja "czilo" ******


Android

 
iOS