W szkole rusza nowa akcja "Zbieramy złotówki". Fundacja Jedno Serce Nie Da Rady,

z którą współpracujemy od wielu lat, potrzebuje pieniędzy na budowę azylu dla porzuconych psów i kotów. MY TEŻ CHCEMY POMAGAĆ, by powstało Przytulisko dla zwierząt na Podlasiu.  Zbiórka pieniędzy potrwa do 28 października. Już w zbiórkę zaangażowali się uczniowie z kl. 2b i 3g. Czekamy na kolejnych uczniów, którzy chcą włączyć się do akcji.
Obecnie na działce znajduje się dom, obora, olbrzymia stodoła w kształcie litery L.
- "W domu będzie siedziba fundacji: biuro, pokój dla wolontariatu, czy przyjmowania szkół i aneks kuchenny. Planujemy też kociarnię z dostępem do zewnętrznej, dużej woliery. W domu stworzymy miejsce dla chorych psów. Pokoje w przebudowanej stodole będą ogrzewane, każdy z nich z oddzielnym dostępem do wybiegu" -powiedziała Magdalena Smosarska, prezes Fundacji. - "Nie zapomnieliśmy też o magazynie na karmę, pokoju zabiegowym, oddzielnym pomieszczeniu z wanną do kąpieli dla psiaków i składziku akcesoriów. Powstanie też duży wybieg dla psów.
Zwierzaki w Przytulisku będą przygotowane do adopcji. Te nieadopcyjne lub staruszki pozostaną pod opieką wolontariuszy do końca życia."
Bliższych informacji udziela pani Maryla Boćkowska - sala 129
Liczymy na zaangażowanie uczniów.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"