Złota szkoła   

 

W dniach 11-16.09.2023 r. klasa IVB pod opieką pani Anety Klimiuk i pana Marka Roszkowskiego uczestniczyła w  wycieczce do Wiednia. W tym roku wyjazd do stolicy Austrii zaplanowany został na cztery dni.

Pierwszego dnia udaliśmy się ulicą Graben do Katedry Świętego Szczepana. Kolejno przeszliśmy do zimowej rezydencji Habsburgów - Hofburga. Ostatnim elementem była Opera Wiedeńska. Zobaczyliśmy ponadto Ratusz i Parlament.
Kolejnym punktem naszego zwiedzania był Pałac Schonnbrunn, czyli: ogrody cesarskie oraz ZOO, który podobnie jak pobyt na Praterze, czyli wiedeńskim parku rozrywki, dostarczył wszystkim nie lada emocji. Udało się nam również odwiedzić Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Techniki, skąd prawdę mówiąc nie chcieliśmy wyjść. Kolejnego dnia obejrzeliśmy szalony dom Hundertwassera.
Ostatniego dnia wjechaliśmy na Wzgórze Kahlenberg, gdzie znajduje się Kościół św. Józefa (kaplica polska). Na miejscu podziwialiśmy panoramę Wiednia. W drodze powrotnej mieliśmy możliwość zobaczenia Grinzingu - dzielnicę Wiednia, dawną wioskę winiarzy. Na pewno długo jeszcze będziemy wracać wspomnieniami do tych miejsc.
Aneta Klimiuk****** Aplikacja "czilo" ******


Android

 
iOS