Złota szkoła   

 

Dnia 10 czerwca 2022 r. w Poznaniu odbył się finał I Ogólnopolskiego Konkursu Fizyka w ruchu organizowanego przez Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk.

Cel konkursu to zbudowanie pojazdu napędzanego wyłącznie pułapką na myszy, która samodzielnie pokona dystans 12 metrów, w jak najkrótszym czasie. Celem Konkursu jest również rozwijanie zainteresowań naukowych młodzieży, poszerzanie jej wiedzy oraz rozwijanie naukowych pasji i zainteresowań.
Do finału przystąpiły 33 trzy drużyny z całego kraju. Szkołę reprezentowała drużyna z klasy II a w składzie: Patrycja Jacewicz i Iga Świerzbińska. Drużyna uplasowała się na 8 pozycji z czasem 11:15s. Czasy laureatów to: 1. m-ce 6:93s, 2. 7:55s, 3. 8:55s,
Młodzieży gratulujemy.

Poniżej relacja jednej z uczestniczek, Patrycji Jacewicz
Sławomir Zieniewski

Konkurs konstrukcyjny Fizyka w ruchu zorganizowany przez Instytut Fizyki Molekularnej Polskiej Akademii Nauk był dla nas niezwykłym doświadczeniem. Wykwalifikowani Profesorzy Instytutu pokazali nam laboratoria oraz chętnie odpowiedzieli na wszystkie pytania. Podczas samego konkursu trzeba było wykazać się wysokim poziomem wiedzy praw fizyki, jak i umiejętnością wykorzystania jej podczas tworzenia realnego projektu. Mimo stresu związanego z bardzo dużą konkurencją stwarzaną przez innych uczestników atmosfera była bardzo przyjazna jak i towarzyska. Nie zabrakło także niefortunnych wypadków na przykład takich, gdy jeden z pojazdów został całkowicie zmiażdżony przez przechodzących ludzi. Konkurs bardzo wiele nas nauczył i jako humanistki które zajęły 8 miejsce na 33 możliwe w pierwszej edycji, będziemy z pewnością startować w przyszłej edycji.


****** Aplikacja "czilo" ******


Android

 
iOS