Trójka pomaga

Trójka pomaga

Trójka pomaga (74)

"Słodka" współpraca z Jadłodzielnią...

TEGO WARTO SIĘ NAUCZYĆ! PODZIEL SIĘ JEDZENIEM! NIE MARNUJ ŻYWNOŚCI! Według Eurostatu w Polsce marnuje się rocznie 9 mln ton żywności, z czego 2 mln – w gospodarstwach domowych. Oznacza to, że każdy mieszkaniec naszego kraju wyrzuca do śmieci w ciągu roku 240 kg różnego rodzaju produktów spożywczych. Na ten problem zwrócili uwagę opiekunowie białostockiej Jadłodzielni (Monika Lewko i Bartosz Bórżyński), których gościliśmy we wtorek w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z 1b i 1d (pod.)  Jadłodzielnia to pierwszy w Białymstoku punkt foodsharingu, w którym można zostawić, jak i wziąć z niego jedzenie (produkty zamknięte fabrycznie). Znajduje się w lokalu przy ul. Krakowskiej 1. Uruchomiony został w połowie 2018 roku. Uczniom klas: 3b, 3f, 3g, 2f, 2g, 1b, 1e, oraz 1f i 1d (pod.), którzy brali  udział w zbiórce dżemów i czekolad serdecznie dziękujemy.          
Koordynatorzy akcji: prof. Maryla Boćkowska, prof. Anna Siemienkowicz
-Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"

Czytaj dalej...

Zbiórka zakończona

Zbiórka zakończona! Nieść pomoc bezpańskim, chorym i porzuconym zwierzętom, znajdować im nowy dom, zwalczać przejawy bezdomności, znęcania się - to niektóre z głównych celów, jakimi kieruje się Fundacja Jedno Serce Nie Da Rady. Jak co roku Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" zorganizował zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć Fundację. Wolontariuszkom (A. Dylewicz, K. Dobek, P. Czech, N. Karpowicz, M. Ułanowska, K. Rogalska, G. Witkowska, Z. Iżbicka) udało się zebrać 611 zł. Wierzymy, że razem można poprawić los cierpiących zwierząt i pokonywać trudności. Wszystkim Uczniom, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy, bo przecież "Jedno Serce Nie Da Rady".
Koordynator akcji prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Zbiórka

W poniedziałek 9 września będziemy zbierać pieniądze przeznaczone na pomoc podopiecznym Fundacji Jedno Serce Nie Da Rady. Zbiórka jest dobrowolna. Wolontariusze Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga'" zapukają do klas z prośbą o wsparcie. Liczymy na otwarte serca. Koordynator akcji prof. Maryla Boćkowska
Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Trójka pomaga po wakacjach

Zespół do działań charytatywnych 'Trójka pomaga" pozdrawia po wakacjach i zaprasza do aktywności w roku szkolnym 2019/2020. Będziemy jak zwykle organizować różne akcje wspierając potrzebujących pomocy. "Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.” Robert Baden-Powell
Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Życzenia na wakacje

Człowiek odnajduje siebie tylko w bezinteresownym dawaniu.” biskup Jan Chrapek
Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w działania charytatywne organizowane w roku szkolnym 2018/2019 przez zespół  "Trójka pomaga". 
Życzymy radosnych wakacji.  
W imieniu Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - prof.  Maryla Boćkowska

Czytaj dalej...

"Człowiek odnajduje siebie tylko w bezinteresownym dawaniu"

18 .02.2019 w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów kl. 2c, 2b i 1f z dyrektorem merytorycznym Fundacji Szansa dla Niewidomych - Tyflopunkt w Białymstoku - panią Eleną Świątkowską oraz panią Dianą Stasieluk - tyflospecjalistką, które przedstawiły cele działalności fundacji i wolontariuszy.
Młodzież zainteresowana wolontariatem w fundacji zadawała wiele pytań zwracając uwagę na fakt, że każda działalność charytatywna wymaga poświęcenia i pasji.
Cierpliwość, empatia i odpowiedzialność, to cechy wyróżniające osobowość wolontariusza.
Fundacja chce, by osoba niewidoma i słabowidząca znała swoje prawa oraz możliwości, jakie daje współczesna elektronika, optyka i informatyka. Fundacja dąży do sytuacji, w której osoba z niepełnosprawnością wzrokową może odnaleźć się w rzeczywistości poprzez wykorzystanie dzisiejszej technologii pozwalającej zniwelować skutki inwalidztwa.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
koordynator prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Poszukujemy wolontariuszy!

Fundacja Szansa dla Niewidomych - Tyflopunkt w Białymstoku poszukuje wolontariuszy dla niewidomych i słabowidzących podopiecznych. Fundacja chce, by osoba niewidoma i słabowidząca znała swoje prawa oraz możliwości, jakie daje współczesna elektronika, optyka i informatyka. Fundacja dąży do sytuacji, w której osoba z niepełnosprawnością wzrokową może odnaleźć się w rzeczywistości poprzez wykorzystanie dzisiejszej technologii pozwalającej zniwelować skutki inwalidztwa. Uczniowie naszej szkoły zainteresowani współpracą proszeni są o kontakt z prof. Marylą Boćkowska (sala 129)
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
koordynator prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Życzenia

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia oraz szczęśliwego Nowego Roku 2019 wypełnionego dobrocią
- życzy Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga".


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 
Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 
Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich
Dzień, który już każdy z nas zna od kołyski

Niebo ziemi, niebu ziemia 
Wszyscy wszystkim ślą życzenia 
Drzewa ptakom, ptaki drzewom 
Tchnienie wiatru płatkom śniegu 

Jest taki dzień, tylko jeden raz do roku
Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku
Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem
Dzień, piękny dzień, dziś nam rok go składa w darze

Niebo ziemi, niebu ziemia
Wszyscy wszystkim ślą życzenia
A gdy wszyscy usną wreszcie 
Noc igliwia zapach niesie

Autor: K.Dzikowski
Kompozytor: S. Krajewski
Czytaj dalej...

Wolontariusz na medal

To tytuł warsztatów dla młodzieży zainteresowanych działalnością charytatywną. Odbyły się one w naszej szkole 17 grudnia 2018 roku w czytelni. Prowadziła je Monika Kożuchowska–Dojlido – członek Zarządu Krajowego Towarzystwa Autyzmu oddział w Białymstoku.
W warsztatach uczestniczyli wolontariusze z klasy 2b i 2e reprezentujący zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga” z opiekunem prof. Marylą Boćkowską i prof. Małgorzatą Łupińską.
Warsztaty zorganizowane zostały w ramach projektu „Wolontariat – budzik dla aktywnych” finansowanego ze środków Miasta Białystok.
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”
koordynator prof. Maryla Boćkowska


Czytaj dalej...

Ku Dobrej Nadziei

Uczniowie klasy 2f zaangażowali się w zbiórkę żywności dla podopiecznych Stowarzyszenia „Ku Dobrej Nadziei”. Inicjatorami akcji „Podaruj bezdomnym jedzenie” są uczennice – Gabriela Kosik i Julia Skubis.
Stowarzyszenie działające w Białymstoku przy ul. Grunwaldzkiej 76 zajmuje się pracą wśród ludzi bezdomnych i uzależnionych.
Wszystkim, którzy z potrzeby serca wzięli udział w akcji serdecznie dziękujemy.
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”
koordynator prof. Maryla Boćkowska

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in