Trójka pomaga

Trójka pomaga

Trójka pomaga (79)

WOŚP

Pozdrawiamy wolontariuszy III LO 12 stycznia 2020 roku blisko 120 tysięcy wolontariuszy wyjdzie na ulice, aby zbierać pieniądze podczas 28. Finału WOŚP. Tegoroczna zbiórka organizowana jest dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Bądźmy odpowiedzialni...

Statystyki są wstrząsające – co rok pod koniec grudnia i na początku roku do schronisk trafia zdecydowanie więcej zwierząt niż w pozostałych miesiącach. Jeśli jednak zdecydujesz się na zakup lub adopcję zwierzaka, przemyśl wszystkie plusy minusy tej decyzji – i pamiętaj, że nie może być ona niespodzianką.  Zwierzę to odpowiedzialność.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

ZAGŁOSUJESZ? Pomóż wygrać kącik zabaw dla dzieci w białostockim szpitalu

Do 13. grudnia głosy oddawać można na stronie https://serenadadladzieci.pl/zaglosuj/ Wyniki poznamy 16 grudnia – będą ogłoszone na stronie internetowej i na FB Serenady. Realizacja kącików przypadnie na początek 2020 roku. Warto włączyć się do akcji, dając dzieciom radość. Serenada dla dzieci, to akcja Spółdzielczej Mleczarni Spomlek, w ramach której firma tworzy i wyposaża kąciki zabaw dla dzieci w przychodniach zdrowia i szpitalach w całej Polsce. Na podstawie zgłoszeń z 1. etapu akcji, w głosowaniu znalazło się 20 placówek. Wśród nich znalazł się Białystok: Uniwersytecki Dziecięcy Szpital Kliniczny in. L. Zamenhofa, ul. J. Waszyngtona 17.        
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Akademia Przyszłości poszukuje wolontariuszy!

Akademia pomaga dzieciom w potrzebie, które mimo młodego wieku mają za sobą trudną historię. Jeśli chcesz poświęcić swój czas i nawiązać współpracę z Akademią dołącz do nas! Zgłoszenia przyjmuje uczennica klasy 2F Natalia Czarnowska, wolontariuszka AP i profesor Maryla Boćkowska. Zainteresowani otrzymają bliższe informacje w dniach 2.12 - 6.12 ( poniedziałek- piątek) na długiej przerwie w sali 129. Program Akademii skierowany jest do uczniów klas 1-6 szkoły podstawowej. Biorąc udział w programie dziecko ma wsparcie jednego wolontariusza przez 1 rok szkolny, z którym spotyka się raz w tygodniu na godzinnych zajęciach.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
Czytaj dalej...

"Słodka" współpraca z Jadłodzielnią...

TEGO WARTO SIĘ NAUCZYĆ! PODZIEL SIĘ JEDZENIEM! NIE MARNUJ ŻYWNOŚCI! Według Eurostatu w Polsce marnuje się rocznie 9 mln ton żywności, z czego 2 mln – w gospodarstwach domowych. Oznacza to, że każdy mieszkaniec naszego kraju wyrzuca do śmieci w ciągu roku 240 kg różnego rodzaju produktów spożywczych. Na ten problem zwrócili uwagę opiekunowie białostockiej Jadłodzielni (Monika Lewko i Bartosz Bórżyński), których gościliśmy we wtorek w naszej szkole. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z 1b i 1d (pod.)  Jadłodzielnia to pierwszy w Białymstoku punkt foodsharingu, w którym można zostawić, jak i wziąć z niego jedzenie (produkty zamknięte fabrycznie). Znajduje się w lokalu przy ul. Krakowskiej 1. Uruchomiony został w połowie 2018 roku. Uczniom klas: 3b, 3f, 3g, 2f, 2g, 1b, 1e, oraz 1f i 1d (pod.), którzy brali  udział w zbiórce dżemów i czekolad serdecznie dziękujemy.          
Koordynatorzy akcji: prof. Maryla Boćkowska, prof. Anna Siemienkowicz
-Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"

Czytaj dalej...

Zbiórka zakończona

Zbiórka zakończona! Nieść pomoc bezpańskim, chorym i porzuconym zwierzętom, znajdować im nowy dom, zwalczać przejawy bezdomności, znęcania się - to niektóre z głównych celów, jakimi kieruje się Fundacja Jedno Serce Nie Da Rady. Jak co roku Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" zorganizował zbiórkę pieniędzy, by wesprzeć Fundację. Wolontariuszkom (A. Dylewicz, K. Dobek, P. Czech, N. Karpowicz, M. Ułanowska, K. Rogalska, G. Witkowska, Z. Iżbicka) udało się zebrać 611 zł. Wierzymy, że razem można poprawić los cierpiących zwierząt i pokonywać trudności. Wszystkim Uczniom, którzy wsparli akcję serdecznie dziękujemy, bo przecież "Jedno Serce Nie Da Rady".
Koordynator akcji prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Zbiórka

W poniedziałek 9 września będziemy zbierać pieniądze przeznaczone na pomoc podopiecznym Fundacji Jedno Serce Nie Da Rady. Zbiórka jest dobrowolna. Wolontariusze Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga'" zapukają do klas z prośbą o wsparcie. Liczymy na otwarte serca. Koordynator akcji prof. Maryla Boćkowska
Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Trójka pomaga po wakacjach

Zespół do działań charytatywnych 'Trójka pomaga" pozdrawia po wakacjach i zaprasza do aktywności w roku szkolnym 2019/2020. Będziemy jak zwykle organizować różne akcje wspierając potrzebujących pomocy. "Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście.” Robert Baden-Powell
Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Życzenia na wakacje

Człowiek odnajduje siebie tylko w bezinteresownym dawaniu.” biskup Jan Chrapek
Dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, którzy zaangażowali się w działania charytatywne organizowane w roku szkolnym 2018/2019 przez zespół  "Trójka pomaga". 
Życzymy radosnych wakacji.  
W imieniu Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - prof.  Maryla Boćkowska

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in