Trójka pomaga

Trójka pomaga

Trójka pomaga (96)

Głosujmy, bo przecież "Trójka pomaga"

Serenadowe kąciki zabaw – głosujemy!
Ruszyła kolejna edycja „Serenadowych kącików zabaw” dla dzieci. W   tegorocznej akcji wybrano 16 szpitali w 16 miastach w Polsce. Większość z nich to placówki specjalizujące się w leczeniu dzieci i młodzieży. Jest też kilka szpitali ogólnych, posiadających oddziały i poradnie dziecięce.
 • Można oddać jeden głos dziennie.
 • Głosowanie trwa do 23.01 2022 r.
Pięć placówek z największą liczbą głosów otrzyma w prezencie od Spółdzielczej Mleczarni Spomlek „Serenadowy kącik zabaw” dla dzieci.
W skład miejsca zabaw wejdzie: wieża z manualnymi zabawami, które świetnie uczą koordynacji, sprawności manualnej, spostrzegawczości i cierpliwości; stolik z krzesełkami, regał pełny zabawek i książeczek oraz zestawy do kolorowania.
Zapraszamy do głosowania! link do głosowania
Uwaga! Konkurs dotyczy osób pełnoletnich
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - bliższych informacji udziela pani Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

WARTO O TYM POMYŚLEĆ...

Sylwester to dla wielu psów bardzo ciężka noc. Zwierzęta podobnie jak ludzie mają intuicyjne zachowania obronne. Dlatego gdy słyszą huk tuż za oknem, odczuwają strach, a nawet przerażenie. Słuch psów jest znacznie bardziej czuły niż ludzki. Z tego względu nawet odległe wystrzały i cichsze petardy mogą wywołać u zwierzaka silny niepokój.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

"PSAcer Kameralny" - "Trójka pomaga"

UWAGA UCZNIOWIE - MIŁOŚNICY ZWIERZĄT W niedzielę 21 listopada 2021 r. w godz.10-13 Schronisko dla Zwierząt  w Białymstoku organizuj ,, PSAcer Kameralny". Zapisy na PSAcer ruszą ba fp schroniska  w środę 17 listopada 2021 r. o godz.19:00.  "PSAcer Kameralny" to możliwość wyboru psa schroniskowego i wyprowadzenie go w obecności jego wolontariusza (wykaz psów, które będą uczestniczyły w Psacerze bedzie zamieszczony w dniu zapisów).
Bliższych informacji udziela pani prof. Maryla Boćkowska - sala 129
Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Trójka pomaga - szyjemy legowiska

Trójka pomaga" - szycie legowisk...
- Na początku zszywamy dekolt, potem rękawki. Następnie wypychamy formę kocami, albo pościelą, a na koniec jesteśmy zadowoleni z efektu - opowiada o swojej pracy Zuzia Obuchowska z kl.2c_p. Na przygotowanie jednego legowiska trzeba mniej więcej poświęcić około 2 godzin.

Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" włączył się w akcję szycia legowisk dla zwierząt ze Schroniska w Białymstoku. Stowarzyszenia LUWIA oraz WGESTOK-Viva! zorganizowało  warsztaty rękodzieła recyklingowego: Nowe Życie Starych Rzeczy 2021.
Podczas zajęć uczestnicy nauczyli się wykonywać legowiska dla psów i kotów z materiałów recyklingowych. Wykonane legowiska zostaną przekazane do Schroniska w Białymstoku. Wczoraj do szycia przystąpiły uczennice kl. 2c_p: Zuzia Obuchowska, Paulina Krasowska, Zosia Sawicka i Zuzia Korkuz. Uczniowie zainteresowani warsztatami mogą zgłaszać się do pani Maryli Boćkowskiej - sala 129.
Zapraszamy.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" koordynator - Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Uwaga Uczniowie! "Trójka pomaga"

Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" zaprasza w imieniu Stowarzyszenia LUWIA oraz WGESTOK-Viva! na Warsztaty szycia legowisk dla zwierząt ze Schroniska w Białymstoku pod hasłem - warsztaty rękodzieła recyklingowego: Nowe Życie Starych Rzeczy 2021.
Podczas zajęć uczestnicy nauczą się wykonywać legowiska dla psów i kotów z materiałów recyklingowych. Każdy z uczestników może przynieść własne, zalegające w domach stare kurtki, koszulki, poszewki, spódnice, itp., by nadać starym rzeczom nowe życie i powtórnie wykorzystać je do wytworzenia zupełnie nowego produktu. Pozostałe materiały zapewnia organizator. Wykonane legowiska zostaną przekazane do Schroniska dla Zwierząt w Białymstoku a warsztatowicze posiądą wiedzę i umiejętności z zakresu wykonania takich legowisk i będą mogli je wykonać w warunkach domowych dla swoich zwierząt domowych lub dla znajomych.
KIEDY?
8 i 15.11.2019 godz. 17 - 20
GDZIE?
CAS ul. Rocha 3 sala 202
Już mamy pierwszych chętnych - są to uczennice kl. 2c_p: Zuzia Obuchowska, Paulina Krasowska, Zosia Sawicka i Zuzia Korkuz.
Zapraszamy.
Bliższych informacji udziela pani Maryla Boćkowska - sala 129
Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Mam Marzenie...

"Zostań Wolontariuszem Fundacji Mam Marzenie. Spotkania dla zainteresowanych odbędą się we wszystkich miastach wojewódzkich w dniach 28 października i 9 listopada. Dołącz do nas. Naszym głównym zadaniem jest poznawanie i spełnianie marzeń dzieci, cierpiących na choroby zagrażające ich życiu. Wierzymy, że dzięki spełnionym marzeniom chore dzieci choć na chwilę zapomną o zmartwieniach, problemach, a choroba zniknie gdzieś daleko. Wierzymy, że marzenia dostarczają dzieciom i ich rodzinom sił i pozytywnej energii do walki o zdrowie i życie. Fundacja Mam Marzenie to miejsce, w którym zauważamy drugiego człowieka i dobro w nim drzemiące, miejsce, gdzie chęć pomocy i spełnienia marzenia chorego dziecka łączy ze sobą obcych sobie ludzi. Fundacja Mam Marzenie pozwoli Ci nabyć wiele nowych umiejętności i pozwoli otworzyć się na ludzi. Będąc Wolontariuszem poznasz wiele, fascynujących osób. Czekamy na Ciebie!" 
informacji udziela też koordynator Maryla Boćkowska sala 129
Czytaj dalej...

POMAGAMY BIAŁOSTOCKIEJ JADŁODZIELNI

Już po raz drugi na terenie naszej szkoły została zorganizowana zbiórka dżemów, przeznaczonych dla Jadłodzielni. Jako pierwsi do akcji włączyli się uczniowie klasy 3b_g. Szybko też zareagowali uczniowie klas: 3e _g (wychowawca E. Zakrzewska), 3d_ p (wychowawca M. Schroeder), 2c (wychowawca A. Aparicio Peralta), 1c (wychowawca A. Klimiuk) Białostocka Jadłodzielnia to projekt sfinansowany ze środków Miasta Białystok. Jest to miejsce bezpłatnego dzielenie się żywnością z drugim człowiekiem. Zebrane produkty (ponad sto dżemów) zostały przekazane 9 września opiekunowi Jadłodzielni - pani Monice Lewko. Wszystkim Uczniom i Nauczycielom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy. Zainteresowanych akcją zapraszamy do sali 129. 
                                                        
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
Koordynator akcji - prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Dziękujemy...

Dziękujemy Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom za każdy odruch serca i chęć pomagania innym, za zaangażowanie w działalność Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga" w roku szkolnym 2020/2021. Życzymy radosnych wakacji. Niech wypełnione będą słowami: "Odpoczynek należy do całości życia..." (K. Grzywocz). Zapraszamy do współpracy po wakacjach.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - M. Boćkowska, M. Łupińska, A. Siemienkowicz
Czytaj dalej...

Wolontariusze są wśród nas...

Wielu uczniów naszej szkoły angażuje się w działania charytatywne.Tym razem jest to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:
 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie  
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy  
 • lasery diodowe  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
 • koblatory do operacji migdałków  
 • aparaty USG i RTG  
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne  
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego  
 Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów. - Tomasz Grochowski, Centrum Zdrowia Dziecka "
Pomaganie potrzebującym, rozbudza wrażliwość, wzbogaca duchowo i czyni świat piękniejszym
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - Maryla Boćkowska 
Czytaj dalej...

Prośba do psiolubów...

PRZECZYTAJ - POMYŚL - MOŻE UDA SIĘ POMÓC: "Zwracamy się do wszystkich psiolubów. Jak wiecie nadeszły duże mrozy i zaczyna nam brakować ubranek dla psów. Najbardziej potrzebne są ubranka na psy średniej wielkości (około 50-60 cm dł.).Może gdzieś w szafach zalega niepotrzebne już psie ubranko i może możecie podarować dla Schroniska w Białymstoku. Wiem, że nie jesteście obojętni na los psiaków. Kto nie ma niech udostępnia post. Pieski będą bardzo wdzięczne i my również. Bardzo dziękujemy ❤️"Wolontariat - Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. 
❤ Maryla Boćkowska - Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"❤
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in