Trójka pomaga

Trójka pomaga

Trójka pomaga (90)

POMAGAMY BIAŁOSTOCKIEJ JADŁODZIELNI

Już po raz drugi na terenie naszej szkoły została zorganizowana zbiórka dżemów, przeznaczonych dla Jadłodzielni. Jako pierwsi do akcji włączyli się uczniowie klasy 3b_g. Szybko też zareagowali uczniowie klas: 3e _g (wychowawca E. Zakrzewska), 3d_ p (wychowawca M. Schroeder), 2c (wychowawca A. Aparicio Peralta), 1c (wychowawca A. Klimiuk) Białostocka Jadłodzielnia to projekt sfinansowany ze środków Miasta Białystok. Jest to miejsce bezpłatnego dzielenie się żywnością z drugim człowiekiem. Zebrane produkty (ponad sto dżemów) zostały przekazane 9 września opiekunowi Jadłodzielni - pani Monice Lewko. Wszystkim Uczniom i Nauczycielom zaangażowanym w zbiórkę serdecznie dziękujemy. Zainteresowanych akcją zapraszamy do sali 129. 
                                                        
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
Koordynator akcji - prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

Dziękujemy...

Dziękujemy Nauczycielom, Uczniom i Rodzicom za każdy odruch serca i chęć pomagania innym, za zaangażowanie w działalność Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga" w roku szkolnym 2020/2021. Życzymy radosnych wakacji. Niech wypełnione będą słowami: "Odpoczynek należy do całości życia..." (K. Grzywocz). Zapraszamy do współpracy po wakacjach.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - M. Boćkowska, M. Łupińska, A. Siemienkowicz
Czytaj dalej...

Wolontariusze są wśród nas...

Wielu uczniów naszej szkoły angażuje się w działania charytatywne.Tym razem jest to Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  W 2021 roku Fundacja WOŚP ma zamiar zebrać pieniądze na zakup takich sprzętów jak m.in.:
 • zestawy endoskopów laryngologicznych
 • endoskopy giętkie  
 • zestawy endoskopów sztywnych do oceny górnych dróg oddechowych
 • egzoskopy  
 • lasery diodowe  
 • nawigacje optyczne otolaryngologiczne  
 • koblatory do operacji migdałków  
 • aparaty USG i RTG  
 • kardiomonitory
 • lampy czołowe
 • lampy operacyjne  
 • polisomnografie do diagnostyki bezdechu sennego  
 Te nowoczesne i bardzo specjalistyczne urządzenia w chwili obecnej są niezbędne w nowoczesnej chirurgii laryngologicznej. Stanowią zazwyczaj podstawowe wyposażenie laryngologicznych sal operacyjnych. Praca bez możliwości korzystania z takich sprzętów może powodować wzrost ryzyka powikłań. Wydłużanie zabiegów bezpośrednio wpływa na proces leczenia i rekonwalescencji u małych pacjentów. - Tomasz Grochowski, Centrum Zdrowia Dziecka "
Pomaganie potrzebującym, rozbudza wrażliwość, wzbogaca duchowo i czyni świat piękniejszym
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - Maryla Boćkowska 
Czytaj dalej...

Prośba do psiolubów...

PRZECZYTAJ - POMYŚL - MOŻE UDA SIĘ POMÓC: "Zwracamy się do wszystkich psiolubów. Jak wiecie nadeszły duże mrozy i zaczyna nam brakować ubranek dla psów. Najbardziej potrzebne są ubranka na psy średniej wielkości (około 50-60 cm dł.).Może gdzieś w szafach zalega niepotrzebne już psie ubranko i może możecie podarować dla Schroniska w Białymstoku. Wiem, że nie jesteście obojętni na los psiaków. Kto nie ma niech udostępnia post. Pieski będą bardzo wdzięczne i my również. Bardzo dziękujemy ❤️"Wolontariat - Schronisko dla Zwierząt w Białymstoku. 
❤ Maryla Boćkowska - Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"❤
Czytaj dalej...

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Blisko 100 tys. osób angażuje się w Polsce w wolontariat. Pandemia nie zmniejszyła zaangażowania, a jedynie wskazała nowe pola aktywności, zwłaszcza chorym i seniorom. Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" wszystkim Uczniom i Nauczycielom naszej szkoły zaangażowanym w działalność wolontariatu, składa życzenia siły ducha i radości, jaką daje pomoc potrzebującym wsparcia.
W 1985 roku Zgromadzenie Narodowe Orgnizacji Narodów Zjednoczonych ustanowiło 5 grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariusza. Z tej okazji odbywają się konferencje, pokazy i warsztaty dotyczące metod pozyskiwania ochotników i organizacji pracy, a także aspektów prawnych.  A my? A my - "zostawmy ten świat trochę lepszym, niż go zastaliśmy... "
Maryla Boćkowska przewodnicząca Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
Czytaj dalej...

"Trójka pomaga" - już pomaga...

5 zł i 5 zł i 5 zł i nazbierały się pieniądze, które trafiły na konto Fundacji JEDNO SERCE NIE DA RADY.  W ten sposób klasa 2B gim jako pierwsza zainaugurowała działalność Zespołu do działań charytatywnych "Trójka pomaga". Brawo! Zachęcamy innych uczniów  do współpracy.  Koordynator akcji jest p. Maryla Boćkowska.
Czytaj dalej...

Radość z czynienia dobrych uczynków...

Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom naszej szkoły za wspieranie inicjatyw charytatywnych realizowanych w roku szkolnym 2019/2020. Pomaganie potrzebującym, to bardzo ważna wartość, która nadaje życiu głębszy sens.
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" - p. Maryla Boćkowska, p. Małgorzata Łupińska, p. Anna Siemienkowicz


Czytaj dalej...

O tym warto wiedzieć - SKLEP CHARYTATYWNY

Przedmioty użytku codziennego, książki, ubrania własnoręcznie wykonywane maskotki, to rzeczy, które można nabyć w sklepie charytatywnym „My dla innych” (ul. Antoniuk Fabryczny 34, Białystok).            
Sklep charytatywny to część Zakładu Aktywności Zawodowej (ZAZ) prowadzonego przez Stowarzyszenie „My dla innych”. Stowarzyszenie powstało w 2008 roku. Jego  celem  jest pomoc drugiemu człowiekowi. Stowarzyszenie jest min. laureatem ogólnopolskiej nagrody „Lodołamacz 2017”. 
Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga" prof. Maryla Boćkowska  

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in