Wycieczki

Byliśmy w Londynie i Cambridge ...

W dniach od 25 września do 1 października 2017 roku odbyliśmy wycieczkę do Londynu i Cambridge. Uczestnikami byli uczniowie klasy II a, II c, II f i II g, a organizatorami: Krystyna Ratasiewicz i Iwona Waszczuk. Sześć dni spędziliśmy w Londynie i jeden w Cambridge. W Londynie zwiedzaliśmy Soho – China Town, Picaddily Circus, M&Ms shop, Trafalgar Square, Westminster Bridge, Big Ben, Buckingham Palace, Houses of Parliament, Downing Street, Brick Lane famous for murals, Camden Town, Notting Hill and Portobello Road Market, Tower Bridge (podczas otwarcia), London Bridge, Millenium Bridge, The Globe, St. Paul’s Cathedral. Byliśmy w British Museum, Victoria&Albert Museum, Natural History Museum, Science Museum, National Gallery, Tate Modern, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussaud, London Eye. Dodatkową atrakcją było też obejrzenie musicalu w Dominion Theatre “Amerykanin w Paryżu” Gershwina.
Z kolei w Cambridge zobaczyliśmy zupełnie inną Wielką Brytanię: spokój, cisza, niemalże bezruch w porównaniu do pośpiechu i hałasu Londynu. Zwiedziliśmy King’s College Chapel z największym gotyckim sklepieniem wachlarzowym na świecie, płynęliśmy łodziami rzeką Cam, na której znajdują się słynne mosty: Most Westchnień i Most Matematyczny. Zwiedzaliśmy stare miasto z licznymi collegami i …. rowerami.
Wspaniały wyjazd ze wspaniałą grupą, jak zawsze. Dlatego planujemy następne: tym razem do Dublina i Belfastu, a potem - ponownie Londyn, z wycieczką do Oxfordu.
K. Ratasiewicz, I. Waszczuk
Londyn:

Cambridge:

fot. K. Ratasiewicz
Ostatnio zmienianysobota, 11 listopad 2017 22:56

Log in