Ślubowanie

Krystyna Ratasiewicz

Pola Nadziei 2019

We wtorek (9 października 2019 r.) uczennice klasy III e –  Natalka Gawędzka i Marta Zaleska pod opieką p. Małgorzaty Łupińskiej posadziły przed budynkiem szkoły cebulki żonkili w ramach akcji Pola Nadziei prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im”, która zajmuje się pomocą dla dzieci chorych na nowotwory oraz ich rodzin. Tegoroczna kampania odbywa się pod hasłem "Jesteśmy sobie potrzebni".
Kiedy wiosną żółte kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.
Małgorzata Łupińska
Czytaj dalej...

X Edycja Kampanii "Pola Nadziei" 2019/2020

8 października 2019 roku w sali konferencyjnej Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku odbyła się inauguracja jubileuszowej – X edycji kampanii Pola Nadziei 2019/2020, organizowanej przez Fundację „Pomóż Im” na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci. Wzięły w niej udział uczennice naszej szkoły z kl. 2e: Julia Kobać, Monika Pawełko, Aleksandra Sanik, Zuzanna Sawicka i p. Małgorzata Tomaszewska.
Podczas uroczystości dokonano podsumowania dotychczasowej działalności oraz został zaprezentowany program Kampanii, który w tym roku będzie przebiegał pod hasłem: "Jesteśmy sobie potrzebni". Jako przedstaawiciele naszej szkoły otrzymaliśmy także pakiet cebulkowy żonkili. To właśnie te kwiaty są symbolem całej akcji. Głównym koordynatorem kampanii w naszej szkole jest p. Małgorzata Łupińska. Więcej informacji o fundacji na stronie:https://pomozim.org.pl/
Małgorzata Tomaszewska

Czytaj dalej...

Ogólnopolski Konkurs Ekologiczny „Eko-Planeta” 2019

Drodzy uczniowie, jeśli tylko interesuje Was przyroda i zagadnienia z nią związane to zachęcam do wzięcia udziału w XVII już edycji Konkursu „Eko-Planeta”. Konkurs organizowany jest przy współpracy merytorycznej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” – Ogólnopolskiego Organizatora Konkursu. Uczestnicy mogą wziąć udział w:
a) Teście konkursowymTest składa się z 2 części: 30 pytań zamkniętych dotyczących przyrody, biologii i ochrony środowiska oraz 1 zadania opisowego.
Termin: 4.03.2020 r. (czas – 45 minut)
b) Konkursie prac indywidualnych (w formie pisemnej lub albumowej)Temat pracy indywidualnej: „Świat owadów – piękny i nieznany”
Termin oddania prac indywidualnych: 10. 01.2020 r.
Konkurs jest samofinansujący, środki przeznaczone są wyłącznie na nagrody i techniczną obsługę Konkursu. Prawo uczestnictwa w konkursie mają uczniowie, którzy dokonają wpłaty w wysokości 9,00 zł. na wybraną formę konkursową (test lub praca indywidualna).
Osoby chętne zgłaszają udział (wraz z opłatą) do swojego nauczyciela biologii do 15 października 2019 r.
Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe, sprzęt cyfrowy i dyplomy.
koordynator Małgorzata Łupińska    
Czytaj dalej...

Spotkanie w ramach Projektu EEC – Liderzy Przyszłości (V edycja)

26.09.2019 roku odbyło się spotkanie w ramach Projektu EEC – Liderzy Przyszłości, który jest skierowany do uczniów szkół średnich. Celem przedsięwzięcia jest promocja wiedzy o gospodarce i przedsiębiorczości wśród młodych ludzi poprzez możliwość spotkania się i dyskusji z praktykami biznesu. W tegorocznym spotkaniu, wzięli udział wybrani uczniowie naszej szkoły z klasy: 1ap, 1fg, 2 c, 2 d, 3 a, 3 c wraz z opiekunem p. Małgorzatą Tomaszewską.
Gośćmi spotkania, którzy opowiadali jak swoją pasję przekuć w biznes, byli:
Katarzyna Bonda –pisarka, autorka bestsellerowych powieści kryminalnych: Sprawa Niny Frank, Florystka, Pochłaniacz, Okularnik
Dominika Weronika Czarnecka - doktorantka prawa, założycielka Fundacji Rodziny Czarneckich, laureata Podlaskiej Marki Roku. Od prawie trzech lat zajmuje się projektowaniem ubioru. Autorka czterech autorskich kolekcji
Łukasz Grant – iluzjonista, pomysłodawca i współorganizator Międzynarodowego festiwalu iluzji „Champions of Illusion", gdzie od wielu lat występuje w kraju i za granicą obok znakomitych iluzjonistów z całego świata
Lukasyno, właściwie Łukasz Szymański – polski raper i propagator kultury kresowej. Twórca 5 albumów solowych i współzałożyciel grup WNB Wychowani na błędach i NON Koneksja. W 2017 roku stworzył wraz z Markiem Kubikiem utwór promujący film „Wyklęty” w reż. Konrada Łęckiego. W czerwcu ukazał się jego ostatni album Le Poete Assassine
Adam Zdanowicz - twórca największej rowerowej pracowni projektowo-wykonawczej. Marki, która podbiła serca gwiazd rocka. W kwietniu 2019 wrócił z Las Vegas z główną nagrodą na międzynarodowej wystawie rowerów customowych
Spotkanie poprowadzili: Sylwia Polińska (dziennikarka, prezenterka TVP Białystok) i Wojciech Grodzki (prezenter telewizyjny, dziennikarz, DJ, konferansjer)
Małgorzata Tomaszewska

Czytaj dalej...

Log in