Samorząd uczniowski

Mamy nowy Samorząd!

W dniu 16.12.2019 r. o godzinie 12.00 odbyło się zebranie przedstawicieli klas pierwszych i drugich wraz z nowo wybranym Zarządem Samorządu Uczniowskiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Białymstoku. W trakcie spotkania przedstawiono nowych członków Samorządu Uczniowskiego w składzie:
 • Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Kacper Mróz, kl.1gG
 • Z-ca Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego – Mateusz Piotrowski, kl.1gP
 • Sekretarz Samorządu Uczniowskiego – Oliwia Goździkiewicz, kl.1aP
 • Skarbnik Samorządu Uczniowskiego – Julia Galas, kl.1aP
Po przedstawieniu Zarządu Samorządu Uczniowskiego został omówiony plan pracy, który Samorząd ma zrealizować w trakcie roku szkolnego 2019/2020. Po zapoznaniu się z rocznym planem, Dyrektor Małgorzata Górniak wygłosiła krótki apel do zgromadzonych uczniów. Po zakończeniu spotkania Zarząd Samorządu Uczniowskiego udzielił odpowiedzi na pytania gospodarzy klas i rozpatrzył kwestie dotyczące spraw bieżących.
Nowemu Zarządowi Samorządu Uczniowskiemu życzymy samych sukcesów oraz owocnej współpracy z Dyrekcją szkoły.
Samorząd Uczniowski
Opiekunowie SU: p. Agata Naborczyk, p. Magdalena Bartnicka-Łętowska

Fot. p.Małgorzata Tomaszewska
Czytaj dalej...

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Drodzy Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do startowania w wyborach na nowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego III LO. Jeżeli jesteś osobą kreatywną, sumienną i zorganizowaną oraz masz głowę pełną pomysłów – te stanowisko jest wprost stworzone dla Ciebie. Jeżeli chciałbyś umilić atmosferę w naszej szkole, organizować akcje okolicznościowe oraz godnie reprezentować szkołę poza jej murami – nie wahaj się, czekamy na Twoje zgłoszenie.
Wybory zaplanowane są na czwartek, 28.11.2019r. Dzień wyborów poprzedzają następujące dni:
 1. Od poniedziałku do środy (18.11.2019r. – 20.11.2019r.) każdy z kandydatów ma za zadanie zebrać 100 podpisów uczniów naszej szkoły, popierających kandydaturę, oraz otrzymać od wychowawcy klasy pozytywną opinię na swój temat. Kandydatami mogą być uczniowie ze średnią minimum 4,0 uzyskaną na koniec roku szkolnego 2018/2019.
 2. Czwartek i piątek (21-22.11.2019r.) są dniami kampani wyborczej, podczas których kandydaci na stanowisko Przewodniczącego SU przekonują uczniów i nauczycieli naszej szkoły do swojej kandydatury (rozwieszanie plakatów/balonów, zachęcanie do głosowania na swoją kandydaturę, itp.)
 3. W środę (27.11.2019r.) na 4 godzinie lekcyjnej (11.00 – 11.45) na małej sali gimnastycznej odbędzie się debata z kandydatami na Przewodniczącego SU – przedstawienie kandydatów, ich planów, itp.
 4. W czwartek (28.11.2019r.) odbędą się wybory, podczas których każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły będą mogli oddać głos na swojego kandydata.

Zapraszamy do przekazywania informacji w swoich klasach oraz zgłaszanie się osób chętnych do p. Agaty Naborczyk i p. Magdaleny Bartnickiej-Łętowskiej.
Życzymy powodzenia!
Opiekunowie SU: p.Agata Naborczyk i p.Magdalena Bartnicka-Łętowska

Czytaj dalej...

Wyjście Samorządu Uczniowskiego do Centrum Aktywności Społecznej na spotkanie informacyjne dotyczące Młodzieżowej Rady Miasta Białystok

Dnia 12.06.2019r. o godzinie 10.00 w Centrum Aktywności Społecznej na ul.Świętego Rocha 3 odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące Młodzieżowej Rady Miasta Białystok, w którym udział wzięli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego – przewodniczący SU Dawid Chazbijewicz, zastępca przewodniczącego SU Julia Kiersnowska oraz opiekun SU – p. Agata Naborczyk.
Na spotkaniu zostały przedstawione i omówione nowe zasady wyboru oraz działalności Młodzieżowej Rady Miasta. Na samym początku mieliśmy możliwość dowiedzieć się informacji ogólnych dotyczących istoty Młodzieżowej Rady Miasta Białystok. Następnie mówcy zdefiniowali czym jest Młodzieżowa Rada Miasta oraz przedstawili swój statut. Statut Młodzieżowej Rady Miasta składał się z 5 głównych rozdziałów, które zostały dogłębnie omówione przez retorów. Należą do nich – wymagania podczas rekrutacji; zadania i cele wraz z zakresem działań; sposoby wyboru członków; obowiązki i kompetencje członków oraz organy Młodzieżowej Rady Miasta. Na samym końcu uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań celem rozwiania wszelkich wątpliwości oraz uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania.
Spotkanie dostarczyło nam wielu cennych informacji. Dzięki niemu dowiedzieliśmy się czym jest Młodzieżowa Rada Miasta, jakie są jej cele i zakres działalności oraz na czym polegają nowe zasady wyboru do Młodzieżowej Rady Miasta Białystok.
Opiekun SU – p. Agata Naborczyk

Czytaj dalej...

Świąteczny maraton filmowy w III LO

Dnia 07.12.2018r. (piątek) w III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego 46 uczniów wzięło udział w świątecznej nocy filmowej zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski.
Maraton filmowy rozpoczął się parę minut po 20:00 i zakończył przed godziną 1:00. Obejrzeliśmy dwa filmy świąteczne. W trakcie przerwy uczniowie tańczyli i śpiewali swoje ulubione piosenki. Podczas seansu wszyscy mogli korzystać z maszyny do popcornu oraz wypić gorącą herbatę czy też kawę. Rolę opiekunów sprawowały p. Agata Naborczyk i p. Kinga Łowicka-Kwiatosz. Impreza przebiegła zgodnie z planem.
Dziękujemy opiekunom oraz wszystkim uczestnikom! 
Samorząd Uczniowski

Czytaj dalej...

Kącik prawny w czytelni III LO!

Na pewno wielu z Was pamięta ciekawe i niezwykle poruszające spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską, które odbyło się w III LO w zeszłym roku. Podczas spotkania dowiedzieliśmy się, co grozi za popełniane przez młodzież przestępstwa oraz w jaki sposób możemy im zapobiegać.
Przypominamy, że i w naszej szkole funkcjonuje ‘kącik prawny’ (w wielu szkołach taki kącik istnieje i cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów). Znajdziecie tam różne publikacje dotyczące Waszego bezpieczeństwa i Waszych praw. Do Waszej dyspozycji znajdować się również będzie specjalna skrzynka. Każdy, kto zechce podzielić się swoimi uwagami, spostrzeżeniami lub problemami istniejącymi w środowisku szkolnym, będzie mógł wrzucić do niej anonimowy liścik z opisem zaistniałej sytuacji. Nasi zaufani pedagodzy zrobią co w ich mocy, aby jak najskuteczniej rozwiązać wszelkie Wasze wątpliwości.
Każdy zainteresowany uczeń będzie miał także możliwość bliższego zapoznania się z wieloma interesującymi publikacjami. Może to właśnie w nich znajdziecie odpowiedzi na nurtujące Was pytania lub dowiecie się, jak sprostać dręczącym Was obawom. Na wypożyczenie czekają już m.in.: prawo karne, apteczka prawna, Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej, ulotka ETAPu oraz poradnik prawny ‘Bezpieczeństwo Młodzieży’ napisany przez Annę Marię Wesołowską.
Nie czekajcie i już teraz zawitajcie do czytelni. Zapraszamy gorąco!
Opiekun SU: p. Agata Naborczyk


Czytaj dalej...

Gadżety III LO w sprzedaży!

Drodzy Uczniowie! Przypominamy, że wspaniałe gadżety z logo III LO są dostępne w sprzedaży!
Do wyboru znajdują się:
 1. Koszulki polo firmy Rascal Industry, w kolorach czarny oraz bordowy. Dzięki temu, że materiał koszulek to 100% bawełna, a logo III LO zostało wykonane metodą haft, to koszulka będzie Wam służyła na długie lata. Dostępne rozmiary: damskie S, M, L. Cena: 45zł. Uwaga! Ilość rozmiarów ograniczona (zostało 28 szt.), a więc nie zwlekajcie z zakupem.
 2. Kubki Arctic wykonane ze szkła szronionego w kolorze jasnoszarym z czarnym logo III LO wykonanym metodą sitodruku. Bo któż nie lubi w wiosenny poranek usiąść na tarasie z kubkiem gorącej kawy ... Cena: 10zł.
 3. Torby bawełniane firmy Rascal Industry, w kolorze czarnym z białym logo III LO wykonanym metodą sitodruku. Idealne jako nieodzowny element torby na książki do szkoły, jak i również torba na zakupy czy na weekendowy wypad z przyjaciółmi na miasto. Cena: 25zł.
Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych zakupem do biblioteki. Sprzedażą zajmują się p. Katarzyna Maciejuk oraz p. Małgorzata Tomaszewska.
Opiekun SU: p.Agata Naborczyk

Czytaj dalej...

WYBORY NOWEGO PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO 2018

W dniach 29.10.2018r. – 09.11.2018r. odbyła się kampania wyborcza na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Od poniedziałku do środy (29.10.2018r. – 31.10.2018r.) każdy z kandydatów miał za zadanie zebrać 50 podpisów uczniów naszej szkoły, popierających kandydaturę, oraz otrzymać od wychowawcy pozytywną opinię. Dni od poniedziałku do piątku (05-09.11.2018r.) były dniami kampanii wyborczej, podczas których kandydaci przekonywali uczniów do swojej kandydatury.
We wtorek (13.11.2018r.) w godz. 9.10 – 10.50 na małej sali gimnastycznej odbyła się debata z kandydatami na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W debacie wzięło udział 5 przedstawicieli wszystkich klas, jak również jury w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Górniak, p.Agata Naborczyk, p.Magdalena Bartnicka-Łętowska oraz obecna Sekretarz SU – Marcelina Kopeć z kl.3a. Debatę poprowadził obecny Przewodniczący SU – Mateusz Radecki z kl.3h. Kandydaci mieli możliwość zaprezentowania siebie oraz swoich planów i pomysłów związanych z przyszłym stanowiskiem.
W czwartek (15.11.2018r.) każdy z uczniów i nauczycieli miał prawo oddać swój głos w wyborach. W tym roku głosowało 30 nauczycieli i 595 uczniów. Oddano 553 głosy ważne i 72 głosy nieważne. W wyniku głosowania utworzony został nowy Samorząd Uczniowski, w składzie:
 1. Przewodniczący SU – Dawid Chazbijewicz, kl. 2e
 2. Zastępca Przewodniczącego SU – Julia Kiersnowska, kl. 2g
 3. Sekretarz SU – Aleksandra Kondracka, kl.2c
 4. Skarbnik SU – Jan Maksymilian Stepaniuk, kl.2b
Serdecznie gratulujemy nowemu Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego, Dawidowi Chazbijewicz. Życzymy samych sukcesów oraz owocnej współpracy z Dyrekcją szkoły.
Opiekunowie SU: Agata Naborczyk, Magdalena Bartnicka-Łętowska

Czytaj dalej...

WYBORY NOWEGO PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniach 16.10.2017r. – 20.10.2017r. odbyła się kampania wyborcza na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W poniedziałek (16.10.2017r.) każdy z kandydatów miał za zadanie zebrać 50 podpisów uczniów naszej szkoły, popierających kandydaturę, oraz otrzymać od wychowawcy pozytywną opinię. Wtorek, środa i czwartek (17-19.10.2017r.) były dniami kampanii wyborczej, podczas których kandydaci przekonywali uczniów do swojej kandydatury.
W czwartek (19.10.2017r.) na 4 godz. lekcyjnej na małej sali gimnastycznej odbyła się debata z kandydatami na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W debacie wziął udział samorząd klasowy wszystkich klas, jak również jury w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Górniak, p. Agata Naborczyk, p. Magdalena Bartnicka-Łętowska oraz obecna Przewodnicząca SU – Katarzyna Rytel z kl.3a i Zastępca Przewodniczącej SU – Zuzanna Kietlińska z kl.3f. Kandydaci mieli możliwość zaprezentowania siebie oraz swoich planów i pomysłów związanych z przyszłym stanowiskiem.
W piątek (20.10.2017r.) każdy z uczniów i nauczycieli miał prawo oddać swój głos w wyborach. W tym roku głosowało 635 nauczycieli i uczniów (80,67%). Oddano 575 głosów ważnych i 60 nieważnych. W wyniku głosowania utworzony został nowy Samorząd Uczniowski, w składzie:
 1. Przewodniczący SU – Mateusz Radecki, kl. 2h
 2. Zastępca Przewodniczącego SU – Karolina Rutkowska, kl. 2b
 3. Sekretarz SU – Marcelina Kopeć, kl.2a
 4. Skarbnik SU – Piotr Brzęś, kl.2h
Serdecznie gratulujemy nowemu Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego, Mateuszowi Radeckiemu. Życzymy samych sukcesów oraz owocnej współpracy z Dyrekcją szkoły.
Opiekunowie SU: Agata Naborczyk, Magdalena Bartnicka-Łętowska

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in