Pedagog i psycholog

Super User

Studiuj w UMB

Od 2013 roku uczniowie klas pierwszych z rozszerzonym programem nauczania biologii uczestniczą w wykładach i warsztatach na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku w ramach projektu Studiuj w UMB. Głównym celem projektu jest pokazanie młodym ludziom perspektyw zawodowych w oparciu o ofertę edukacyjną uczelni. Młodzież ma możliwość zapoznania się z zasadami rekrutacji, wysłuchania ciekawych wykładów, poćwiczenia swoich umiejętności manualnych na warsztatach szycia chirurgicznego oraz poznania bazy dydaktycznej najlepszej uczelni medycznej w naszym regionie. Projekt obejmuje trzy spotkania (w soboty) na Wydziale Lekarskim z Oddziałem Stomatologii, Farmaceutycznym z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej i Nauk o Zdrowiu.

Koordynator Małgorzata Łupińska

Czytaj dalej...

Mali Wojownicy – akcja zakończona

„Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" Janusz Korczak

16 listopada 2018 (piątek) na terenie naszej szkoły z okazji Światowego Dnia Wcześniaka była zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Mali Wojownicy.

Celem Fundacji jest wszechstronne wsparcie rodziców i rodzin zwłaszcza dzieci przedwcześnie urodzonych, z problemami okołoporodowymi i rozwojowymi oraz niepełnosprawnych. Główny dochód ze zbiórki będzie przekazany na rzecz podopiecznego fundacji Olka, który czeka na leczenie komórkami macierzystymi w Bangkoku.

Inicjatorka akcji uczennica Kinga Dobek i wolontariusze z kl. 2b i kl. 3a dziękują serdecznie za udział w zbiórce.

Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
koordynator prof. Maryla Boćkowska
Czytaj dalej...

WYBORY NOWEGO PRZEWODNICZĄCEGO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniach 29.10.2018r. – 09.11.2018r. odbyła się kampania wyborcza na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. Od poniedziałku do środy (29.10.2018r. – 31.10.2018r.) każdy z kandydatów miał za zadanie zebrać 50 podpisów uczniów naszej szkoły, popierających kandydaturę, oraz otrzymać od wychowawcy pozytywną opinię. Dni od poniedziałku do piątku (05-09.11.2018r.) były dniami kampanii wyborczej, podczas których kandydaci przekonywali uczniów do swojej kandydatury.

We wtorek (13.11.2018r.) w godz. 9.10 – 10.50 na małej sali gimnastycznej odbyła się debata z kandydatami na stanowisko Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego. W debacie wzięło udział 5 przedstawicieli wszystkich klas, jak również jury w składzie: p. Dyrektor Małgorzata Górniak, p.Agata Naborczyk, p.Magdalena Bartnicka-Łętowska oraz obecna Sekretarz SU – Marcelina Kopeć z kl.3a. Debatę poprowadził obecny Przewodniczący SU – Mateusz Radecki z kl.3h. Kandydaci mieli możliwość zaprezentowania siebie oraz swoich planów i pomysłów związanych z przyszłym stanowiskiem.

W czwartek (15.11.2018r.) każdy z uczniów i nauczycieli miał prawo oddać swój głos w wyborach. W tym roku głosowało 30 nauczycieli i 595 uczniów. Oddano 553 głosy ważne i 72 głosy nieważne. W wyniku głosowania utworzony został nowy Samorząd Uczniowski, w składzie:

Przewodniczący SU – Dawid Chazbijewicz, kl. 2e

Zastępca Przewodniczącego SU – Julia Kiersnowska, kl. 2g

Sekretarz SU – Aleksandra Kondracka, kl.2c

Skarbnik SU – Jan Maksymilian Stepaniuk, kl.2b

Serdecznie gratulujemy nowemu Przewodniczącemu Samorządu Uczniowskiego, Dawidowi Chazbijewicz. Życzymy samych sukcesów oraz owocnej współpracy z Dyrekcją szkoły.

Opiekunowie SU: Agata Naborczyk, Magdalena Bartnicka-Łętowska

Czytaj dalej...

Log in