Dyrekcja

Międzyszkolny Konkurs Poezji Ekumenicznej

20 stycznia 2016 w Centrum Konferencyjno–Wystawienniczym przy ul. Kościelnej odbyło się uroczyste podsumowanie międzyszkolnego Konkursu Poezji Ekumenicznej. Miał on na celu przybliżenie idei jedności Kościoła, promowanie młodych talentów wrażliwych na słowo poetyckie oraz dopełnienie obchodów Tygodnia Ekumenizmu także taką formą aktywności artystycznej.
Organizatorami tej inicjatywy było X LO i III LO we współpracy z Kościołem Rzymskokatolickim, Książnicą Podlaską i Uniwersytetem w Białymstoku. Nagrody ufundowała Solidarność Oświatowa oraz Książnica Podlaska.
Przedstawicielami Organizatora odpowiedzialnymi za przebieg konkursu była s. Tomira Brzezińska i p. Beata Żamojda. Przewodniczącym jury został Krzysztof Korotkich – nauczyciel akademicki Uniwersytetu w Białymstoku (dziękujemy za zaangażowanie!)
Miło nam ogłosić, że Laureatem tegorocznej i drugiej edycji konkursu jest Mateusz Dawidziuk uczeń Liceum Plastycznego w Supraślu. Gratulujemy!
Wiersz Finalisty zamieszczony został w tomiku z antologii ekumenicznej zatytułowanym "Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana" pod redakcją Jana Leończuka wydanym przez Książnicę Podlaską. W tomiku znalazły się utwory prozatorskie i poetyckie polskich literatów, którzy mieli możliwość zaprezentowania własnych utworów podczas wieczorku poetyckiego. Cieszy nas fakt, że nasz laureat Mateusz znalazł się w tak dostojnym gronie i mógł wyrecytować zwycięski utwór pt, „Ekumenizm” :
…Droga budowana
z kamieni doświadczeń
prowadząca do Światła
obejmującego ludzi …………..
Dziękujemy wszystkim przychylnym naszej inicjatywie.
Beata Żamojda

Log in