Biblioteka

Zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Mali Wojownicy

logo duże

mw

"Kiedy się śmieje dziecko, śmieje się cały świat" Janusz Korczak

16 listopada 2018 (piątek) na terenie naszej szkoły zostanie zorganizowana zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Mali Wojownicy. Inicjatorką akcji jest uczennica kl. 2b Kinga Dobek. Uczniowie, którzy chcą podkreślić swój udział w akcji, mogą w tym dniu mieć fioletowy element ubioru. Osoby chętne do współpracy, proszone są o kontakt z uczennicą Kingą Dobek lub prof. Marylą Boćkowską.

Celem Fundacji jest wszechstronne wsparcie rodziców i rodzin zwłaszcza dzieci przedwcześnie urodzonych, z problemami okołoporodowymi i rozwojowymi oraz niepełnosprawnych.

Fundacja powstała z inicjatywy Sylwii Wesołowskiej – mamy wcześniaka z 25 tc. Walcząc o życie córeczki, która spędziła w szpitalu ponad 4 miesiące poznała różne historie dzieci i rodziców. Sama czuła, że trzeba czegoś więcej. Po wielu rozmowach z rodzicami innych wcześniaków, zdecydowała się założyć Fundację Mali Wojownicy, która realnie ma pomóc całym rodzinom. Działać lokalnie, ale wspierać i informować również wszędzie tam gdzie jest potrzebna.

Zespół do działań charytatywnych "Trójka pomaga"
koordynator prof. Maryla Boćkowska

Log in