„Jak nie czytam, jak czytam”

10 czerwca 2016 r. uczniowie kl. I d wzięli udział w ogólnopolskiej akcji masowego czytania „Jak nie czytam, jak czytam”. Koordynatorami akcji były Katarzyna Maciejuk i Małgorzata Tomaszewska. Udział w akcji był okazją do wsparcia czytelnictwa nie poprzez kampanię reklamową, lecz przez realne działanie z udziałem młodzieży. Uczniowie przynieśli swoje ulubione książki i o nich opowiedzieli zachęcając innych do sięgnięcia po nie. Jedną z form akcji było „Tworzenie absurdalnego tekstu” (uczniowie kolejno czytali pierwsze zdanie z 17 i 153 strony swojej książki), co tworzyło zupełnie nowe treści. Następnie z przyjemnością zanurzyli się w lekturze na świeżym powietrzu. Hasło akcji: „Starsi nie czytają? W młodych nadzieja!”
Katarzyna Maciejuk i Małgorzata Tomaszewska