Projekt: Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Uczniowie klasy II a uczestniczyli w projekcie „Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej” . Są to odbywające się przez cały rok szkolny projekcje kinowe dla uczniów, realizowane w ramach cykli tematycznych. Każdy pokaz poprzedza prelekcja multimedialna wprowadzająca uczestników w tematy podejmowane w danym filmie. Cały program NHEF jest zgodny z podstawą programową i rekomendowany przez MEN i Kuratoria Oświaty. Młodzież obejrzała filmy: „Labirynt Fauna”, reż. Guillermo del Toro (2006 r.), „Motyl i skafander”, reż. Julian Schnabel (2008 r.), “Ida”, reż. Paweł Pawlikowski (2013 r.), “Control”, reż. Anton Corbijn (2008 r.), “Walc z Baszirem”, reż. Ari Folman (2009 r.), “Erratum”, reż. Marak Lechki (2011 r.). Po zakończeniu projektu wśród uczniów przeprowadzona została ankieta. Wzięło w niej udział 26 osób, z czego 25 zdecydowanie pozytywnie wypowiedziało się o projekcie. Najbardziej uczniom podobał się film „Labirynt Fauna”, drugie miejsce zajął „Walc z Baszirem”. Natomiast na trzecim miejscu uplasował się film pt. „Control”.
Katarzyna Maciejuk