Wycieczka do Warszawy 19.12.213 r.

W dniu 19 grudnia 2013 r. uczniowie klasy Ie (22 osoby) i If (20 osób) pod opieką p. A. Leszkowicz, p. K. Ratasiewicz, A. Siemienkowicz byli na wycieczce w Warszawie. Pierwszym punktem programu była wizyta na grobie patrona szkoły Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, który znajduje się na wojskowym cmentarzu Powązkowskim. Uczniowie złożyli wieniec oraz zapalili znicze. Następnie w Muzeum Narodowym w Warszawie uczestniczyli w lekcji muzealnej: Ikonosfera baroku we współczesnej odsłonie. Największą atrakcją wycieczki była opera „Jolanta” Czajkowskiego oraz „Zamek Sinobrodego” Bartoka w reżyserii Mariusza Trelińskiego i znakomitej scenografii Borisa Kudlicki. Opera w Teatrze Wielkim była przygotowana w koprodukcji z Metropolitan Opera w Nowym Jorku.
Krystyna Ratasiewicz, organizator wycieczki