Wykład dr Anny Matwiejuk

W ramach współpracy z Zakładem Biologii Uniwersytetu w Białymstoku uczniowie klasy II i pod opieką Anny Siemienkowicz uczestniczyli w wykładzie Tajemniczy świat porostów prowadzonym przez pracownika naukowego Zakładu Biologii dr Annę Matwiejuk. Wykład miał na celu przedstawienie czym są porosty, jak są zbudowane, jaką pozycję systematyczną zajmują. Ponadto została wyjaśniona teoria na temat współżycia glonu i grzyba w plesze porostowej. Uczniowie w bardzo szerokim zakresie zostali zapoznani z rolą porostów jako organizmów pionierskich i wskażnikowych. Przedstawiona została i omówiona skala porostowa. Zaprezentowano uczniom najczęściej występujące porosty w Polsce i na świecie. Wykład znacznie poszerzył wiadomości z zakresu porostów.
Anna Siemienkowicz