Ster na miłość

Dnia 24.10.2016 r. gościliśmy w naszej szkole Państwo Igę i Konrada Grzybowskich z Warszawy, twórców Fundacji „Ster na miłość”, którzy zaprezentowali naszej młodzieży program edukacyjny „Ku miłości”. Celem działania Fundacji jest profilaktyka problemów i zachowań ryzykownych dzieci i młodzieży, poradnictwo rodzinne, prowadzenie działalności skierowanej do młodzieży i dorosłych z zakresu edukacji seksualnej, prowadzenie działań wspierających wychowanie dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie wiedzy z zakresu budowania trwałej rodziny.
Państwo Iga i Konrad przepięknie opowiadali młodzieży klas pierwszych o zakochaniu, budowaniu prawidłowych relacji mężczyzny i kobiety, czystości i miłości. To, o czym mówili wynikało ze świadectwa ich własnego życia. Po prezentacji treści programu nadszedł czas na zadawanie pytań, które były związane z zakochaniem, miłością oraz seksualnością człowieka. Dzięki temu wykładowi uczniowie otrzymali dużą dawkę rzetelnej wiedzy na tematy, które są dla nich bardzo ważne.
Spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem. Wszyscy uczniowie otrzymali od naszych gości specjalne listy (inne dla młodzieży męskiej i żeńskiej). Następnie odbyło się spotkanie przedstawicieli Fundacji z Panią Dyrektor Małgorzatą Górniak, Panią Wicedyrektor Barbarą Kalinowską oraz nauczycielami, którzy byli obecni na wykładzie.
Barbara Majewska