Cyfrowobezpieczni.pl Bezpieczna Szkoła Cyfrowa

III LO bierze udział w projekcie „Cyfrowobezpieczni.pl Bezpieczna Szkoła Cyfrowa” realizowany przez Stowarzyszenie Miasta w Internecie. Projekt jest finansowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w ramach zadania „Poprawa kompetencji pracowników szkoły, uczniów i ich rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z cyberprzestrzeni oraz reagowania na zagrożenia”. 26.10.2016r. w ramach projektu zorganizowany został w III LO Szkolny Dzień Bezpieczeństwa Cyfrowego. Dzień rozpoczęło spotkanie z p. Pawłem Pogorzelskim, edukatorem reprezentującym Stowarzyszenie „Miastaw Internecie” z uczniami wszystkich klas pierwszych i trzecich . Uczniowie mieli okazję poznać zagrożenia, na jakie narażeni są podczas korzystania z Internetu. Dowiedzieli się jakie działania są legalne, a jakie nie i gdzie należy zgłaszać te nielegalne. Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem uczniów. Po wykładzie odbył się cykl trzech warsztatów z uczniami klas drugich: 2b, 2e, 2a. Uczniowie pracując w grupach dyskutowali na temat zagrożeń na jakie są narażeni w cyberprzestrzeni i jak na nie reagować.Szkolenie czeka również wszystkich nauczycieli podczas rady pedagogicznej.
Sylwia Żylińska-Awruk