Trójka pomaga

Super User

I miejsce Elżbiety Krysiewicz w konkursie: „Moja pasja początkiem drogi do kariery”

W dniu 7 lutego 2020 roku w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu „Moja pasja początkiem drogi do kariery”. W uroczystości wzięła udział Elżbieta Krysiewicz, kl. 2 a wraz z opiekunem p. Małgorzatą Tomaszewską. Miło nam, iż nasza uczennica zajęła w konkursie Miejsce 1 – ex aequo z uczennicą VI LO im. Króla Zygmunta Augusta w kategorii szkoły ponadpodstawowe. Zadaniem uczestników było zaprezentowanie swoich pasji w oparciu o wcześniej przygotowaną prezentację multimedialną przed komisją konkursową, której przewodniczyła pani Teresa Chrostowska – wicedyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku. Ela Krysiewicz została uhonorowana też nagrodą specjalną, którą jest: Wyjazd studyjny do Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Fundatorem nagrody jest Tomasz Frankowski, poseł do Parlamentu Europejskiego IX kadencji.

Bardzo serdecznie gratulujemy!
Czytaj dalej...

Minuta ciszy w 80. rocznicę pierwszej masowej wywózki na Sybir

10 lutego 2020 r. o godz. 12.00 uczniowie i nauczyciele III LO uczcili minutą ciszy 80. rocznicę pierwszej masowej wywózki na Sybir. Pierwsza masowa wywózka obywateli polskich na Sybir dokonana przez Sowietów miała miejsce w nocy z 9 na 10 lutego 1940 roku. Deportowano wielu mieszkańców Białegostoku i okolic. Informację o tych tragicznych wydarzeniach odczytał nauczyciel historii p. Dariusz Rykaczewski.
Czytaj dalej...

Ciężka praca się opłaca.

Ciężka praca się opłaca. Dowiedli tego na VII Podlaskim Konkursie Chemicznym Weronika Sokólska (uczennica klasy III e) i Piotr Dunaj (uczeń klasy II g) przechodząc kolejny etap konkursu i kwalifikując się tym samym do etapu finałowego.
Życzymy powodzenia, mocno trzymamy kciuki za sukces w ostatnim konkursowym etapie.
Czytaj dalej...

Log in