Trójka pomaga

Teatr Pod Wiecznie Zielonym Jaworem odwiedza chorych w UDSK w Białymstoku

5 grudnia 2017 roku aktorzy z teatru Pod Wiecznie Zielonym Jaworem odwiedzili chorych w Klinice Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku. Odegrali tam jasełka przygotowane przez uczennicę klasy 2a, reżyser Sylwię Moczulską. Swoją radą służyli również Pani Beata Żamojda i Pan Leszek Jawor.
Mimo burzliwych prób, Sylwia wykazała się wielką cierpliwością i dopięła wszystko na ostatni guzik .Głównymi bohaterami spektaklu byli Trzej Królowie (Kacper Kacprzak,Krystian Puzanowski ,Piotr Kondratowicz ). Wszyscy spisali się na medal. Dowodem na to były dziecięce uśmiechy. Równie świetnie w roli Cerbusia odnalazła się Wiktoria Ramotowska, która niecodziennym chodem oraz puchatymi kapciami Patem i Matem doprowadziła nas wszystkich (nie tylko widzów) do śmiechu. Po wspaniałym podsumowaniu całego przedstawienia przez anioła (Piotr Miniuk), wspólnie odśpiewaliśmy kilka kolęd, m.in. "Świeć, gwiazdeczko, świeć" lub "Pójdźmy wszyscy do stajenki".
Następnie przyszedł czas na przedstawienie zwierzątek oraz kalambury. Każdy bez wyjątku chciał spróbować swoich sił w odgrywaniu wymyślnych postaci, lecz z dziećmi nie dało się wygrać. Odgadywały hasła błyskawicznie, jedno po drugim! Na scenie zobaczyć można było: zebrę (Julia Czudzinowicz), żyrafy (Anna Leszczyńska, Sabina Doroszczyk), tygryska (Valeria Lulak) oraz jednorożca (Anna Szkobodzińska). Nie możemy również zapomnieć o naszym akompaniamencie muzycznym, Kornelu Olechno i Valerii Lulak. Dzięki nim można było poczuć świąteczny klimat. Z nimi udało się wspólne śpiewanie. Nad całością czuwały także Babcia (Kamila Wysocka) oraz Wnuczka (Natalia Jakowiec). Dzieci bardzo chętnie brały udział w wymyślnych przez nie grach i zabawach.
Przykro nam jest, że wystąpić mogliśmy w bardzo okrojonym składzie (bo przyjść chcieli wszyscy). Wspólnie spędzone chwile minęły bardzo szybko, nad czym ubolewamy najbardziej, ale mamy nadzieję, że wszyscy dobrze się bawili. 
Dziękujemy Sylwii za wyrozumiałość i okazanie nam cennych uwag. Chcielibyśmy, aby już do 24 grudnia na szpitalnym korytarzu poczuć można było ciepło nadchodzących świąt Bożego Narodzenia.
Anna Szkobodzińska i Dominika Olszyńska 1g

Log in