Trójka pomaga

Zbieramy na dogoterapię

W dniu 22.02.2017 (środa) na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka pieniędzy przeznaczonych na organizację dogoterapii dla dzieci z Zespołu Szkół nr 11 w Białymstoku. Obecnie uczy się tam ok 100 uczniów o różnym stopniu niepełnosprawności intelektualnej.
Terapia z udziałem psa (w Polsce także pod nazwami kynoterapia lub dogoterapia) – metoda wzmacniająca efektywność rehabilitacji, w której motywatorem jest odpowiednio wyselekcjonowany i wyszkolony pies, prowadzony przez wykwalifikowanego terapeutę. Terapia tego rodzaju jest jedną z dziedzin zooterapii. (Wikipedia)
Głównymi rasami psów wykorzystywanymi do dogoterapii są Labradory, Golden Retrivery, Cavalier king Charles spaniele, Alaskan malamuty i Siberian Husky.
Dogoterpaia to zajęcia przełamujące lęki w kontaktach z otoczeniem, stymulują rozwój zmysłów i postrzegania oraz dają możliwość spontanicznej, radosnej zabawy.
Mamy nadzieję, że uczniowie naszego liceum okażą się przyjaciółmi dzieci niepełnosprawnych i udzielą wsparcia finansowego.
Inicjatorką akcji jest Natalia Zalewska, która zaangażowała do organizacji zbiórki kolegów i koleżanki z klasy 1e.
Koordynatorami przedsięwzięcia są prof. Maryla Boćkowska i prof. Monika Magusiewicz.  
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”
Maryla Boćkowska

Log in