Trójka pomaga

Każdy nowy dzień, to uśmiech...

Tak twierdzą wolontariuszki Stowarzyszenia „Jasny Promyk Słońca”(Magdalena Anna Szczęsna, Małgorzata Agnieszka Ślęzak), które mieliśmy okazję gościć na terenie naszej szkoły 08.12.2016 roku.
Rozprowadzały one cegiełki w kwocie 9 zł.
Zebrane pieniądze będą przeznaczone na pokrycie kosztów turnusu rehabilitacyjnego Igora, który wymaga wielospecjalistycznej pomocy medycznej.
Igor w 2013 roku przeszedł operację w Górnośląskim Centrum Medycznym im. prof. Leszka Gieca w Katowicach. Leczenie dziecka wymaga ogromnych nakładów finansowych, między innymi zakupu sprzętu do ćwiczeń.
Uczniowie chętnie włączyli się w zbiórkę i udało się rozprowadzić 149 cegiełek (1341 zł)
Wolontariuszkom pomagały uczennice klasy II c: Karolina Godlewska, Magdalena Przystupa, Julia Perkowska, Aleksandra Mackiewicz oraz Katarzyna Duda w roli fotografa, a także Natalia Szymanowska i Maja Brzozowska z klasy II d.
W ubiegłym roku szkolnym również uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji „Jasnego Promyka Słońca” i pomagaliśmy Igorowi.
Wszystkim Uczniom, którzy „okazali swoje serca, by każdy nowy dzień przynosił Igorowi i jego mamie uśmiech na twarzy” - dziękujemy.
Zespół do działań charytatywnych „Trójka pomaga”
Maryla Boćkowska – koordynator akcji na terenie szkoły
Zapraszamy do galerii zdjęć:

fot. K. Duda, kl. II c