Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego w tańcu towarzyskim 2016

15 października w ZS Nr 6 w Białymstoku odbyły się Mistrzostwa Okręgu Podlaskiego Polskiego Towarzystwa Tanecznego, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły Agata Kaczyńska z kl. III c, Aleksandra Datczuk z kl. II c i Marcin Bartyś z kl. II i, którzy trenują taniec towarzyski w Klubie Tanecznym Kadryl. Miło jest mi poinformować, że Agata Kaczyńska i jej partner  Eryk Siemianowicz (z II LO) zajęli 1 miejsce w kategorii 16 - 18 lat w tańcach standardowych oraz I miejsce w kategorii 16- 20 lat w tańcach latynoamerykańskich. Ola i Marcin zajęli I miejsce w tańcach standardowych w kategorii 16 - 20 lat oraz II miejsce w tańcach latynoamerykańskich w tej samej kategorii.
Uczniowie pięknie i profesjonalnie  prezentowali się na parkiecie. Można to ocenić na fotorelacji.
Agata Kaczyńska trenuje taniec towarzyski od 14 lat. W wieku 4 lat rodzice zapisali ją do grupy tanecznej pod kierunkiem Justyny Cichosz i Gracjana Konstantynowicza. Wraz z partnerem, Erykiem Siemianowiczem, jeżdżą na turnieje, mistrzostwa i zawody Grand Prix po całej Polsce. Mają klasę taneczną S w obu stylach- standardowym i latynoamerykańskim. Aktualnie są Mistrzami Okręgu Podlaskiego w tańcach standardowych. Tytuł ten zdobywali już kilka razy w przeszłości, jak również tytuł Mistrzów Okręgu Podlaskiego w tańcach latynoamerykańskich. Na swoim koncie mają też tytuł V-ce Mistrzów Polski Północnej w tańcach standardowych. Oprócz indywidualnego tańca sportowego, Agata należy do standardowej formacji tanecznej „Kadryl”, z którą zdobyła Mistrzostwo Świata Federacji Tańca Artystycznego (WADF) i półfinał mistrzostw świata Federacji Tańca Sportowego (WDSF) w 2014r. Taniec jest wielką pasją Agaty, którą świetnie godzi z obowiązkami szkolnym. GRATULUJEMY!!!
Małgorzata Łupińska wychowawczyni Agaty