Osiągnięcia

Uczennice naszej szkoły w spektaklu „Brakujące ogniwo"

10 grudnia 2019 r. uczniowie klas 1a-p, 1a-g, 1c-p, 1g-g wraz z p. Kingą Łowicką-Kwiatosz, Moniką Magusiewicz, Małgorzatą Tomaszewską i Krystyną Ratasiewicz mieli okazję obejrzeć balet pt.: „Brakujące ogniwo”, który otrzymał III nagrodę w konkursie zorganizowanym przez ZAiKS.
Produkcja "Brakujące ogniwo" powstała w oparciu o libretto autorstwa Agaty Wieczyńskiej-Krawiec, które wraz z muzyką Anny Marii Huszczy. W spektaklu wzięło udział 30 tancerzy, 40 muzyków, ponad 30 chórzystów. Jesteśmy dumni, że wśród nich znalazły się uczennice naszej szkoły: Weronika Juchimiuk, ucz. kl. I e-p oraz Martyna Pola Osińska, ucz. kl. I c-p
Spektakl powstał we współpracy dwóch szkół artystycznych, działających w Białymstoku: Niepublicznej Szkoła Sztuki Tańca oraz Zespołu Szkół Muzycznych im. J. Paderewskiego.
To historia spotkania dwóch dziewczynek - Tosi i Oli, które trafiają do jednego pokoju w internacie. Tak zaczyna się ich znajomość, która będzie wiodła przez nieufność, konflikt, zazdrość aż po współpracę, wybaczenie i przyjaźń. To także opowieść o pokonywaniu strachu, walce z lękiem i o tym, dlaczego warto jest ze sobą współdziałać.
Muzyka: Anna Maria Huszcza
Choreografia: Karolina Garbacik
Libretto: Agata Wieczyńska – Krawiec
Orkiestra Symfoniczna Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku pod dyrekcją Kazimierza Dąbrowskiego
Chór pod dyrekcją Emilii Dobrzyńskiej
Scenografia: Małgorzata Tarasewicz-Wosik
Kostiumy: Łucja Grzeszczyk, Justyna Sochoń
Asystenci choreografa: Olesia Sheremet, Alicja Złoch, Michalina Pawlukiewicz
Przygotowanie sekcji perkusji: Adam Krzyczkowski
Projekty graficzne: Paweł Dudko (We Shoot People)
Światło: Mateusz Bułatewicz
Koordynator projektu: Anastazja Popławska

Krystyna Ratasiewicz, Katarzyna Maciejuk

Log in