Osiągnięcia

European Robot Challenge 2017

W Opolu podczas European Robot Challenge 2017 - turnieju nazywanego Mistrzostwami Europy - klasa IB spróbowała swoich sił w trzech kategoriach: linefolower, humanoid sumo i tradycyjnie freestyle. Świetnie wypadł Florek - robot jeżdżący po linii. Najpierw przebojem zakwalifikował się do najlepszej dziesiątki turnieju, aby następnie zająć siódme miejsce. Patrycja, Paulina, Karolina i Emilia wystawią Florka jeszcze raz w tym roku podczas Eastrobo 2017, gdzie liczymy na podium.
Pierwszy raz w zawodach wystartował HumoIt - robot humanoid zbudowany przez Marka i Bartków. Udało się wywalczyć czwarte miejsce, niestety podczas walki nie wytrzymały plastikowe części i robotowi urwało nogę :( Mimo szybkiej operacji klejem na gorąco, nasz robot nie wrócił już do formy sprzed walki.
Niestety w kategorii freestyle nie udało się obronić mistrzostwa zdobytego rok temu. Konkurencja okazała się za mocna dla Jamnika - robota wielozadaniowego, który tym razem poza podium. Teraz kilka dni przerwy, a następnie bierzemy się do pracy, bo następne Mistrzostwa Europy już za rok.
Grzegorz Nowik

Log in