Osiągnięcia

III miejsce na światowych targach Electronica 2016 Monachium dla Piotra Wasilewskiego z III LO

W dniach 8-11 listopada 2016 r. Piotrek Wasilewski (klasa III b) brał udział w konkursie na najlepszy projekt na targach Electronica 2016 w Monachium. z całego świata. Po raz pierwszy w historii, przez cztery dni uczestnicy z całego świata rywalizowali o nagrody w ramach Fast Forward Award w kategorii "idea", "Prototype" oraz "Start-up". Do finału przeszło w sumie 35 osób. Piotrek ze swoim projektem zajął III miejsce w kategorii prototyp.
Piotrek o swoim projekcie: Projekt zegarka polegał na stworzeniu urządzenia, które w przeciwieństwie do wszystkich innych istniejących rozwiązań do nauki programowania, będzie małym przenośnym urządzeniem zamkniętym w ładnej obudowie.  Zazwyczaj takie zestawy są duże, wymagają wielu kabli do połączenia modułów czujników czy wyświetlaczy. Z kolei zegarek ma wszystko zintegrowane i nie wymaga żadnej ingerencji w połączenia.
Impreza Electronica Monachium jest jednym z największych targów wśród branży zajmującej się elektroniką. W sumie 2.913 firm z ponad 50 krajów zaprezentowało swoje rozwiązania, głównie z Niemiec, Chin, Tajwanu, USA i Wielkiej Brytanii. Około73.000 gości z ponad 80 krajów wzięło udział w targach w Monachium - najwięcej z Niemiec, Włoch, Austrii, Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, Francji, Szwajcarii, USA, Izraelu, Rosji, Polski. Nastąpił też znaczny wzrost liczby odwiedzających z Francji, Chin, Słowenii, Turcji i Izraela.

Podczas konferencji towarzyszącej targom zwrócono uwagę, że jedynym sposobem, aby wzbudzić zaufanie konsumentów i skutecznie sprzedać inteligentne urządzenie elektroniczne jest zagwarantowanie bezpieczeństwa, które musi być ważną zasadą w przemyśle.
Piotrek o targach: Oprócz bardzo interesujących prezentacji innych uczestników, w przerwach prowadzone były warsztaty o tematyce związanej z tworzeniem firmy, wprowadzaniem produktu na rynek czy tzw. crowdfunding-iem. Wyjazd uważam za bardzo udany, oprócz zebranego doświadczenia mogłem porozmawiać z przedstawicielami firm, które zaoferowały wykonanie części do następnej wersji mojego projektu. Była to niepowtarzalna okazja –wziąć udział w tak dużym wydarzeniu i poznać wielu wyjątkowych ludzi.

Następne ogólnoświatowe targi Electronica odbędą się w 2018.
Piotr Wasilewski, Krystyna Ratasiewicz

Log in