Kolejne sukcesy Międzyszkolnego Chóru Żeńskiego przy III LO

W dniach 21-23 października 2016 roku Międzyszkolny Chór Żeński przy III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego w Białymstoku pod dyrekcją Anny Olszewskiej uczestniczył w dwóch ogólnopolskich konkursach chóralnych: VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni oraz w XXXVI Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy. W turniejach tych chór został bardzo wysoko oceniony i otrzymał kolejno:
w VIII Ogólnopolskim Turnieju Chórów o Kryształowe Serce Chełmińskiej Jesieni:
  • Grand Prix
  • Złoty Dyplom
  • Nagrodę dla Najlepszego Dyrygenta

w XXXVI Ogólnopolskim Konkursie Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży w Bydgoszczy:
  • ZŁOTY KAMERTON,
  • PUCHAR MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ – za zdobycie najwyższej punktacji w tej kategorii
  • puchar i nagrodę pieniężną MINISTRA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w tej kategorii („Reksio” z muzyką Zenona Kowalowskiego w opracowaniu Krzysztofa Niegowskiego),
  • nominację do udziału w 48. Turnieju Chórów „Legnica Cantat”.
    Anna Olszewska