Osiągnięcia

Osiągnięcia

Osiągnięcia (129)

Stypendium Prezydenta Miasta Białegostoku za rok szkolny 2016/2017

20 września 2017 r. w Parku Naukowo-Technologicznym w Białymstoku odbyła się druga część miejskiej inauguracji roku szkolnego 2017/2018, podczas której wręczono akty stypendialne za wyniki i osiągnięcia w nauce w roku szkolnym 2016/2017 oraz akty przyznające stypendia artystyczne oraz stypendia za innowacyjną myśl techniczną. Wśród stypendystów znaleźli się również uczniowie naszej szkoły.
Za wyniki i osiągnięcia w nauce na rok szkolny 2017/2018 - stypendium otrzymał Jakub Trzcinka, absolwent III LO .
Za innowacyjną myśl techniczną dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów za rok szkolny 2016/2017 stypendia otrzymali:
Paulina Konopko, kl. II b
Emilia Maria Kulikowska, kl. II b
Bartłomiej Łotko, kl. II b
Dawid Mościcki, kl. III b
Marek Nowik, kl. II b
Bartłomiej Staszyński
Jakub Świsłocki, kl. III b
Patrycja Wasilewska, kl. II b
Piotr Wasilewski, absolwent III LO
Szymon Woronowicz, kl. III b
Karolina Zapisek, kl. II b
W dziedzinie twórczości artystycznej akty stypendialne otrzymały uczennice kl. III c Katarzyna Stepaniuk i Michalina Brańska.


Tekst i fot. Katarzyna Maciejuk

 

Czytaj dalej...

Wygraliśmy RoboGame!

W ogólnopolskim turnieju robotów dla dzieci i młodzieży "RoboGame" organizowanym przez RoboSpace oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Białymstoku w kategorii freestyle wygrał Jamnik - robot zbudowany przez uczniów klasy IB (opiekun pan Grzegorz Nowik). Zarówno wśród głosów publiczności jak i w ocenie jury nasz robot był bezkonkurencyjny. Jamnik powstał dzięki dofinansowaniu Odkrywców Diamentów otrzymanemu w czerwcu 2016r.
Świetnie też spisali się uczniowie klasy 2B, którzy wystawili robota w konkurencji lego sumo (opiekun pan Jacek Cichosz). Po wielu zwycięskich pojedynkach musieli uznać wyższość przeciwnika dopiero w półfinale. W walce o trzecie miejsce nie dali konkurencji szans i uplasowali się ostatecznie na 3 miejscu.
Gratulujemy sukcesów i liczymy na jeszcze lepsze wyniki w następnym roku.
Sylwia Żylińska-Awruk


Uczniowie pana Jacka Cichosza w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w jego autorskiej innowacji pedagogicznej "Programowanie robotów Lego metodą PBL" realizowaną w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Pilotaż programowania".logo2

Czytaj dalej...

European Robot Challenge 2017

W Opolu podczas European Robot Challenge 2017 - turnieju nazywanego Mistrzostwami Europy - klasa IB spróbowała swoich sił w trzech kategoriach: linefolower, humanoid sumo i tradycyjnie freestyle. Świetnie wypadł Florek - robot jeżdżący po linii. Najpierw przebojem zakwalifikował się do najlepszej dziesiątki turnieju, aby następnie zająć siódme miejsce. Patrycja, Paulina, Karolina i Emilia wystawią Florka jeszcze raz w tym roku podczas Eastrobo 2017, gdzie liczymy na podium.
Pierwszy raz w zawodach wystartował HumoIt - robot humanoid zbudowany przez Marka i Bartków. Udało się wywalczyć czwarte miejsce, niestety podczas walki nie wytrzymały plastikowe części i robotowi urwało nogę :( Mimo szybkiej operacji klejem na gorąco, nasz robot nie wrócił już do formy sprzed walki.
Niestety w kategorii freestyle nie udało się obronić mistrzostwa zdobytego rok temu. Konkurencja okazała się za mocna dla Jamnika - robota wielozadaniowego, który tym razem poza podium. Teraz kilka dni przerwy, a następnie bierzemy się do pracy, bo następne Mistrzostwa Europy już za rok.
Grzegorz Nowik

Czytaj dalej...

Grzegorz Turkowicz wśród laureatów IV Konkursu Literackiego im. Anny Markowej

Grzegorz Turkowicz, ucz. kl. III g zajął III miejsce w IV Konkursie Literackim im. Anny Markowej. Konkurs organizowany jest przez Instytut Filologii Polskiej, pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku oraz Rektora Uniwersytetu w Białymstoku. W tegorocznej edycji mottem były słowa "wiemy / wierzymy", zaczerpnięte z ostatniej książki Anny Markowej "Śmierć". Wszystkie nagrodzone prace zostaną opublikowane w czasopiśmie "Próby" oraz w gazecie "Kurier Poranny". http://ifp.uwb.edu.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=815:iv-edycja-2017-wiemy-wierzymy&catid=42:aktualno%C5%9Bci&Itemid=101
Katarzyna Maciejuk
Czytaj dalej...

X Ogólnopolska Olimpiada "O Diamentowy Indeks AGH"

Geograficzna sztafeta pokoleń trwa! Madga Duchnowska, uczennica klasy III g, uzyskała tytuł finalistki X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu geografia z elementami geologii. Po czterech geograficznych tytułach laureatów i dwóch finalistów, zdobytych przez ucznów naszego liceum, Magda dołączyła kolejny i znalazła się w gronie najbardziej utytułowanych, młodych geografów III LO. Gratulujemy!
Na zdjęciu nasza finalistka z Piotrem Raczkowskim, studentem trzeciego roku AGH, laureatem i finalistą olimpiady AGH z 2014 i 2013 r.
Grzegorz Dąbrowski
Czytaj dalej...

Sukces Humanistów !!!

W dniach 15-17 marca odbył się w Lublinie etap centralny XXXV Olimpiady Języka Łacińskiego. Sylwia Jacewicz (IIIa) i Anna Pachciarek (IIa) zdobyły tytuł finalistek i mają gwarantowane 100% na maturze z języka łacińskiego i kultury antycznej oraz ułatwioną rekrutację na wymarzone studia humanistyczno-prawnicze.
Jestem dumna z dziewczyn, praca z nimi była ogromną przyjemnością !!! Mam też nadzieję, że inni NASI HUMANIŚCI pójdą w ślady Ani i Sylwi !!!
Magdalena Bartnicka-Łętowska
20170316 122147
Czytaj dalej...

Łyżwiarstwo szybkie - dobry start naszych reprezentantów

23.03.2017 na Lodowisku w Białymstoku odbyła się Licealiada Województwa Podlaskiego w Łyżwiarstwie Szybkim. Reprezentanci naszej szkoły spisali się bardzo dobrze. Po pierwszej jeździe - 500m (4 krążenia), nasza szkoła zajęła 5 miejsce. W finale - 1000m (8 okrążeń), do którego awansowało tylko 6 szkół, nasi reprezentanci pojechali jeszcze lepiej i końcowy wynik dał nam - 4 miejsce. W rywalizacji uczestniczyło 14 szkół, do podium zabrakło nie wiele, ale to pokazuje, że od paru lat jesteśmy w czołówce łyżwiarstwa szybkiego wśród szkół ponadgimnazjalnych.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych
Drużyna III LO Białystok:
Jakub Bagilcz 3f
Mateusz Gawryluk 1h
Mateusz Wiszowaty 3a
Jakub Królik 2b

Opiekun: Piotr Półtorak

Czytaj dalej...

XXI Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

W dniach 23 – 25 marca 2017 roku w Szczecinie odbyły się eliminacje centralne XXI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w których startowało 65 uczestników z całej Polski. Nasze województwo reprezentowała Agata Karny z kl. III h. Rozwiązanie testu, z którym zmierzyła się Agata wymagało szerokiej wiedzy z zakresu technologii przechowywania i przygotowywania żywności, sposobu podawania posiłków, komponowania menu oraz budowy i fizjologii człowieka. Jest mi miło poinformować, że Agata uzyskała tytuł finalisty szczebla centralnego.
Serdecznie GRATULUJĘ!!!
opiekun Małgorzata Łupińska
Czytaj dalej...

Uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom MEN

21 marca 2017 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Białymstoku odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Ministra Edukacji Narodowej. Miło nam poinformować, że dwaj nasi absolwenci z ubiegłego roku szkolnego Adam Bajguz oraz Adam Skibicki zostali uhonorowani Stypendium Ministra Edukacji Narodowej.
Katarzyna Maciejuk

fot. Katarzyna Maciejuk
Czytaj dalej...

„La grêve des becs”

Dnia 15 marca 2017 r. uczniowie klas pierwszych naszej szkoły, uczący się języka francuskiego obejrzeli spektakl pt. „La grêve des becs” („Strajk buziaków”) w Kinie Forum w Białymstoku. Wydarzenie to pod hasłem „La Grande Tournée Francophone” było związane z obchodami Międzynarodowego Dnia Frankofonii. Po spektaklu uczniowie mięli okazję zadawać pytania autorowi sztuki, reżyserowi oraz aktorom. Wszystkie te osoby pochodzą z krajów frankofońskich: Francji, Szwajcarii i Belgii. Po otrzymaniu autografów nasi uczniowie zrobili pamiątkowe zdjęcie z całą ekipą.
Barbara Majewska

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in