Nagroda Dobrego Polaka

Krystyna Ratasiewicz

Jak starożytni konstruktorzy…

18 stycznia 2022 roku odbyły się kolejne potyczki uczniów klasy 3c_p.
Tym razem uczniowie rywalizowali w budowie modelu fontanny, którą zaprojektował Heron. Żył on najprawdopodobniej w I w n.e. w Aleksandrii. Choć uczniowie znali zasadę jej działania, a sam pomysł tej fontanny powstał 2000 lat temu, to jej wykonanie nie było proste. Przekonały się o tym rywalizujące drużyny.
Ze zwycięstwa cieszyli się: Emilia Kisielew, Kamil Kisielewski, Patrycja Łuczaj, Marek Siemieniuk, Daria Świętuchowska, Wiktor Truchan i Grzegorz Tymoszewicz.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z prac grup oraz filmu demonstrującego działanie jednej z nich: link do filmu
Maciej Kołomyjski

Czytaj dalej...

51. Olimpiada Biologiczna

Miło jest mi poinformować, że uczeń klasy IIIeP Marcin Kucejko uczeń Pani Małgorzaty Łupińskiej zakwalifikował się do etapu okręgowego 51. Olimiady Biologicznej jego praca otrzymała pozytywną opinię i w sobotę 22 stycznia uczeń przystąpi do testu.Trzymamy kciuki za pozytywny wynik testu.
Koordynator Olimpiady Anna Siemienkowicz
Czytaj dalej...

Studniówka miejska 2022

18 stycznia 2022 r. na Rynku Kościuszki w Białymstoku już po raz trzynasty odbyła się studniówka miejska. Tegoroczni maturzyści, wspólnie z prezydentem miasta Tadeuszem Truskolaskim, zatańczyli poloneza. III LO reprezentowali ucz. kl. III bG: Agnieszka Bosiacka, Katarzyna Dąbrowska, Jakub Kondrat i Kacper Rzędzian, którzy ubrani byli w stroje odzwierciedlające charakter szkoły i symbolizujące patrona Krzysztofa Kamila Baczyńskiego oraz jego żonę Barbarę Drapczyńską-Baczyńską. Na koniec imprezy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w polonezie miejskim.
Tekst i fot. Katarzyna Maciejuk

Czytaj dalej...

Log in