Nagroda Dobrego Polaka

Wręczenie Nagrody Dobrego Polaka im. Jana Żądło

25 maja odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Dobrego Polaka fundowanej od 1999 r. przez pana Jana Żądło ( 1928 - 2017) byłego żołnierza AK. Nagroda jest przyznawana uczniom III LO, którzy są wzorami osobowościowymi dla swoich rówieśników i swój wolny czas bezinteresownie poświęcają potrzebującym. Nagroda ma formę pieniężnego wsparcia (z prywatnych środków finansowych pana Żądło). W tym roku po raz pierwszy przyznano Nagroda Dobrego Polaka im. Jana Żądło, aby uczcić pamięć człowieka, który wspaniałą postawą i osobowością inspirował młodzież naszej szkoły do szlachetnych czynów i wpływał na kształtowanie ich charakterów i stosunku do świata.

Decyzją kapituły Nagrodą zostali uhonorowani:
  • Monika Andrzejuk klasa II c
  • Aleksandra Datczuk klasa II c
  • Aleksandra Mackiewicz klasa II c
  • Zofia Masalska klasa II i
  • Andrzej Rydzewski absolwent

GRATULUJEMY!!!
Uroczystość uświetnił spektakl pt. „Moi przyjaciele” w wykonaniu Teatru Pod Wiecznie Zielonym Jaworem, przygotowany przez uczniów naszej szkoły pod kierunkiem pani Beaty Żamojdy i pana Leszka Jawora.
Koordynator kapituły Małgorzata Łupińska

Nagroda Dobrego Polaka im. Jana Żądło 2017 pdf icon

Życiorys pana Jana Żądło pdf icon

Laureaci 1999-2017 pdf icon

Więcej w tej kategorii: « Nagroda Dobrego Polaka

Log in