Nagroda Dobrego Polaka

Już od 1.10.2017 roku nowy fantastyczny kierunek studiów na Uniwersytecie w Białymstoku

Ekobiznes                                     NOWOŚĆ!

studia międzywydziałowe I stopnia

Wydział Biologiczno-Chemiczny
Wydział Ekonomii i Zarządzania

Limit miejsc: 30

Kontakt w sprawie rekrutacji 85 738 82 71, 85 738 82 72, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Jakie przedmioty trzeba zdać na maturze, aby studiować EKOBIZNES na UwB?

Podstawą przyjęcia jest wynik egzaminu maturalnego z jednego, wybranego przez kandydata przedmiotu: biologia, chemia, fizyka, matematyka, geografia, wiedza o społeczeństwie. Punkty z matury na poziomie podstawowym mnoży się przez 0,65, a na poziomie rozszerzonym przez 1,0.

Czego nauczysz się podczas studiów?

Ekobiznes daje możliwość studiowania w nowoczesnym Kampusie UwB, a zajęcia na tym kierunku prowadzą specjaliści z Wydziału Biologiczno-Chemicznego i Wydziału Ekonomii i Zarządzania UwB. Studiując Ekobiznes nabędziesz umiejętności łączenia zagadnień związanych z gospodarką i środowiskiem przyrodniczym. Zrozumiesz rolę i znaczenie środowiska w różnych formach aktywności gospodarczej. Zostaniesz przygotowany do prowadzenia działalności biznesowej w oparciu o założenia „zielonej gospodarki” lub podjęcia pracy w tego typu instytucjach i organizacjach. Poznasz zasady zrównoważonego rozwoju i będziesz potrafił je zastosować w praktyce.

Gdzie możesz pracować po EKOBIZNESIE?

·      Możesz prowadzić własną działalność gospodarczą bazującą na wykorzystaniu potencjału przyrodniczego oraz innowacyjnych technologii środowiskowych, szczególnie w zakresie produkcji żywności, wykorzystania odnawialnych źródeł energii, gospodarowania odpadami,

·      Możesz prowadzić działalność konsultingową w zakresie ocen oddziaływania na środowisko, monitoringu środowiska, analizy rynków, towarów i usług środowiskowych oraz analizy ryzyka ekonomiczno-ekologicznego,

·      Możesz podjąć pracę w przedsiębiorstwach jako: specjalista w zakresie systemów zarządzania środowiskiem w przedsiębiorstwie, lider zespołów wdrażających strategie ekoinnowacyjne, specjalista w zakresie analizy ekonomiczno-ekologicznej przedsięwzięć.

·      Możesz podjąć pracę w urzędach administracji państwowej i samorządowej, w tym instytucjach ochrony środowiska.

·      Możesz prowadzić działalność w organizacjach, zajmujących się problematyką ochrony środowiska i zrównoważonym rozwojem.

·      Możesz prowadzić działalność z zakresu ekoturystyki.

Log in