3 Maja

Pola Nadziei 2020/2021

Inauguracja kampanii w tym roku była inna niż dotychczas, spotkaliśmy się w ograniczonym gronie w gościnnej sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Białymstoku. Musimy dopasowywać się do obecnych czasów. Jak połączymy siły to znajdziemy sposoby, żeby i ta edycja była owocna i niosła za sobą same dobro. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu z tego wydarzenia: https://www.youtube.com/watch?v=cL01rWISzsI&t=1381s
W poniedziałek (12 października) uczennice klasy III e – Ola, Sylwia i druga Ola pod opieką p. Małgorzaty Łupińskiej posadziły przed budynkiem szkoły cebulki żonkili w ramach akcji Pola Nadziei prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im”, która zajmuje się pomocą dla dzieci chorych na nowotwory oraz ich rodzinom. Kiedy wiosną żółte kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Kampania ta ma uwrażliwiać społeczeństwo na chorobę i cierpienie ludzi żyjących w najbliższej okolicy.
koordynator Małgorzata Łupińska