Robotyka

Robotic Arena 2016 Wrocław

W murach Politechniki Wrocławskiej, 10 2016 r. grudnia odbyła się dwunasta edycja Międzynarodowego Turnieju Robotic Arena 2016. W zawodach udział wzięło ponad 160 robotów z Polski i Rosji. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IB i IIIB. Sukces odnieśliśmy w trzech konkurencjach. Piotr Wasilewski dwukrotnie stawał na podium: drugie miejsce w minisumo i trzecie w nanosumo. Natomiast konstruktorzy Jamnika (Bartek Łotko, Marek Nowik i Bartek Staszyński kl. 1b) zostali docenieni przez publiczność i w kategorii freestyle uplasowali się na trzeciej pozycji. W tej konkurencji tradycyjnie wygrał łazik marsjański R.E.D. zbudowany przez studentów Politechniki Białostockiej. Budowa robotów i wyjazd na zawody możliwy był dzięki dofinansowaniu Odkrywców Diamentów. Gratulujemy sukcesu!
Grzegorz Nowik
View the embedded image gallery online at:
http://3lo.bialystok.pl/index.php/robotyka#sigProId80fb4ffbe8

Czytaj dalej...

Technotalent w III LO

Uczeń klasy 3b, Piotr Wasilewski odniósł ogromny sukces - zdobył I miejsce w kategorii Technika i wyróżnienie w kategorii Inspiracje ze swoim projektem nWatch zegarek do nauki programowania. 7 grudnia 2016, podczas uroczystej gali w Operze i Filharmonii Podlaskiej odebrał nagrodę – czek o wartości 10 000 zł. Nagroda ufundowana przez Izbę Przemysłowo-Handlową ma służyć dalszemu rozwojowi Piotra i jego pomysłu. Gratulujemy!!!
nWatch to zegarek, przypominający wyglądem dzisiejsze „smartwatche”. Jego celem jest zachęcenie do nauki programowania mikrokontrolerów, ale także pokazanie że programowanie nie kończy się na nudnej konsoli wypełnionej tekstem. Użytkownik może pisać własne funkcje na zegarek, jednocześnie poznając tajniki programowania w ciekawy sposób.
Konkurs Technotalenty ma za zadanie promować pomysły młodych ludzi w wieku 18-35 lat, oraz ułatwiać im wejście w świat biznesu ze swoim produktem. Tegoroczna edycja była już trzecią z kolei i cieszyła się bardzo dużą ilością zgłoszeń. Do konkursu zostało w sumie zgłoszonych 87 projektów do czterech kategorii: Technotalent PB, Technika, Biznes i Inspiracje.
Najlepsze pięć projektów z każdej kategorii miało szansę na żywo zaprezentować swoje pomysły przed jurorami z firm oraz pracownikami politechniki podczas finałów. Oprócz wielu konstruktywnych opinii od jurorów można było skorzystać z serii szkoleń, m.in. z prezentacji, marketingu czy biznesu.
Sylwia Żylińska-Awruk

Czytaj dalej...

Nasz uczeń najlepszym informatykiem w Białostockim Teście Informatyków

Jakub Trzcinka z klasy 3B podczas IV edycji Białostockiego Testu Informatyków organizowanym przez Politechnikę Białostocką zajął 1 miejsce w kategorii tematycznej „Technologie mobilne” oraz 3 miejsce w kategorii uczniowskiej. W konkursie wzięli udział studenci podlaskich uczelni oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Test został przeprowadzany w trzech kategoriach: studenckiej, uczniowskiej oraz tematycznej. W tej ostatniej mieli szansę wziąć udział wszyscy uczestnicy, zarówno studenci jak i uczniowie. Zadania podzielone zostały na 10 kategorii tematycznych, czyli 10 quizów: algorytmika, projektowanie obiektowe, bazy danych, znajomość języka Java, znajomość języka C#, znajomość języka C++, znajomość języka Python, technologie mobilne, technologie webowe, analiza danych.
Gratulujemy!!!
Jacek Cichosz

Czytaj dalej...

PO LINII JEŹDZIMY NAJSZYBCIEJ !!!

26 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły, członkowie szkolnego Koła Robotyki w ramach innowacji pedagogicznej Programowanie robotów Lego metodą PBL pod opieką mgr inż. Jacka Cichosza wzięli udział w trzeciej edycji zawodów ROBO-NET 2016. Organizatorem zawodów  było Inspirujące Staszicowe Koło Robotyki i Automatyki (ISKRA), działające w XIV Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica w Warszawie. Inicjatywa została objęta patronatem przez Prodziekana Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych na Politechnice Warszawskiej prof. nzw. dr hab. inż. Tomasza Stareckiego.
Robot drużyny III L.O. im. K. K. Baczyńskiego w Białymstoku, Wyrewolwerowany Rewolwer zajął w rozgrywkach I miejsce, pokonując w kategorii LEGO Line Follower 11 drużyn z całego kraju.
Gratulujemy drużynie naszych programistów:
Jakubowi Królikowi z kl. 2b
Dawidowi Mościckiemu z kl. 2b
Michałowi Parchanowiczowi z kl. 2b
Sylwi Mościckiej z kl. 1h
Michałowi Bućko z kl. 1b

Jacek Cichosz

View the embedded image gallery online at:
http://3lo.bialystok.pl/index.php/robotyka#sigProIdef3ef804b9

Uczniowie pana Jacka Cichosza w roku szkolnym 2016/2017 brali udział w jego autorskiej innowacji pedagogicznej "Programowanie robotów Lego metodą PBL" realizowaną w ramach projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Pilotaż programowania".logo2

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS

Log in