Studiuj w UMB

Krystyna Ratasiewicz

Mediacje, czy rozprawa w sądzie?

15  października 2019 r. uczniowie klasy 2„f” pod opieką Pana Dariusza Rykaczewskiego uczestniczyli w zajęciach „Mediacje, czy rozprawa w sądzie?” Warsztaty przeprowadzone przez adwokatów z Okręgowej Rady Adwokackiej w Białymstoku, Panią Urszulę Rybską–Stocką adwokata i mediatora oraz Panią Joannę Zarębę–Iwaniuk adwokata i mediatora, pozwoliły zapoznać się z procedurami podejmowanych w obydwu przypadkach działań. Uzmysłowiły również uczestnikom przewagę koncyliacji nad decyzjami podejmowanymi arbitralnie.
Dariusz Rykaczewski
Czytaj dalej...

Ogłoszenie

Uczniowie biorący udział w XLVI edycji Olimpiady Historycznej najpóźniej do 30 października (środa) 2019 r. powinni przekazać opiekunom (swoim nauczycielom przedmiotu) zakodowane prace badawcze, wykaz przeczytanej literatury, a na oddzielnej kartce własne imię i nazwisko oraz informację o klasie w której się uczą.
Przewodniczący Szkolnej Komisji Olimpiady Historycznej Dariusz Rykaczewski
Czytaj dalej...

Wiemy dlaczego warto być przedsiębiorczym. Uczniowie III LO biorą udział w akcji „Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość III”!

Bycie przedsiębiorczym to nie tylko odpowiednia wiedza. To również zdolność do pracy w zespole, umiejętność analizowania, podejmowania decyzji i planowania, a także autoprezentacji.
Wielu młodych ludzi zastanawia się, czy warto otworzyć własną firmę i jak osiągnąć sukces – dlatego my przystąpiliśmy do akcji edukacyjnej „Lekcja o Funduszach Europejskich Przedsiębiorczość III”,której organizatorem jest Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Dzięki udziałowi, nasi uczniowie nie tylko zwiększą poziom wiedzy z zakresu przedsiębiorczości, ale także pobudzą w sobie postawy przedsiębiorcze i dowiedzą się w jaki sposób Fundusze Europejskie wspierają tworzenie i rozwój firm oraz jakie możliwości dają młodym ludziom.
W ramach tej akcji w naszej szkole odbędą się wyjątkowe zajęcia, podczas których uczniowie wcielą się w rolę młodych przedsiębiorców stawiających pierwsze kroki w świecie biznesu. Podstawowym materiałem dydaktycznym, który im to umożliwi, jest gra planszowa „Czas na Start-up!”. Każdy jej uczestnik rozwinie swój własny start-up, aby stał się najlepszy na rynku. Oprócz gry uczniowie zapoznają się z filmem animowanym, nauczą się tworzyć uproszczony model biznesowy oraz wypełniać wniosek do Platform startowych dla nowych pomysłów.
Dodatkowo, dzięki udziałowi w akcji nasi uczniowie mogą wziąć udział w dwuetapowych rozgrywkach gry planszowej „Czas na Start-up!. Trzy najlepsze drużyny z każdego z pięciu województw Polski Wschodniej otrzymają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Nagrodzone zostaną również szkoły, które reprezentowały zwycięskie drużyny. Pozostali uczestnicy rozgrywek otrzymają upominki.
Jesteśmy przekonani, że udział w akcji pozwoli w naszych uczniach wzbudzić prawdziwego ducha przedsiębiorczości, a także stanie się wstępem do dalszej nauki, która w przyszłości zaowocuje wielkim sukcesem rynkowym.
Małgorzata Kulikowska
Czytaj dalej...

XXIV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności

18 października 2019 roku odbył się etap szkolny XXIV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym wzięło udział 10 uczennic. Do etapu okręgowego zakwalifikowały się Zuzanna Jatel i Sylwia Derewecka z klasy II e uczennice p. M. Łupińskiej. Kolejny etap odbędzie się 3 stycznia 2020 r. w Szczytnie. GRATULUJEMY!!!
Małgorzata Łupińska
Czytaj dalej...

Log in