Studiuj w UMB

XIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”

Zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie poetyckim: XIV Ogólnopolski Przegląd Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności”. To konkurs, który odbywa się w L LO z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie od 2005 roku. Idea konkursu ma na celu kształcenie wrażliwości estetycznej młodzieży szkół średnich pod patronatem najwybitniejszych polskich twórców. Jacek Kaczmarski był poetą o wielu talentach, kształtowanych pod uważnym okiem rodziców, artystów malarzy: Anny Trojanowskiej-Kaczmarskiej i Janusza Kaczmarskiego.
REGULAMIN KONKURSU POETYCKIEGO
1. Organizatorem konkursu jest L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie.
2. Konkurs kierowany jest do młodzieży średnich szkół średnich, ponadpodstawowych w Polsce
3. Cele konkursu: zachęcenie młodzieży do rozwijania pasji poetyckich, literackich i plastycznych oraz kształtowania własnego indywidualnego warsztatu pisania i rozwijania różnych talentów poprzez obcowanie z kunsztem słowa i oryginalnością twórczości Jacka Kaczmarskiego;
4. Laureatem konkursu jest osoba, której choćby jeden utwór poetycki (wiersz) zostanie opublikowany w antologii, podsumowującej zmagania konkursowe uczestników.
5. Główną nagrodą jest tomik wierszy laureatów.
6. JURY:
a) o. Wacław Oszajca, poeta
b) Marcin Partyka, kompozytor
c) Krzysztof Trzaska, artysta malarz
d) Paweł Słomczyński, fotografik
e) Anna Słomczyńska, producentka telewizyjna
f) Lidia Jastrzębska, dziennikarka
g) Izabela Szafrańska, wokalistka
h) Ewa Cieślak, wydawca
i) Wiesław Włodarski, współtwórca "Rytmów"
j) Katarzyna Walentynowicz, polonistka
7. Jury pod przewodnictwem o. Wacława Oszajcy spośród laureatów konkursu wyłoni osoby do nagród i wyróżnień dodatkowych (nagrody rzeczowe).
8. Nagrody specjalne zostaną ufundowane przez instytucje patronujące konkursowi.
9. Uczestnicy mogą przesłać na konkurs tylko te utwory, które nie zostały wyróżnione wcześniej w innych konkursach poetyckich oraz nie zostały opublikowane w żadnej formie (także w Internecie).
10. Zasady uczestnictwa w konkursie:
a) każdy uczestnik w terminie do 9 lutego 2020r. przesyła pocztą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w załączniku trzy utwory poetyckie, do których należy dołączyć dane osobowe autora (imię i nazwisko, adres domowy, telefon kontaktowy, adres e-mail, nazwa i adres szkoły ponadgimnazjalnej, klasa). Utwory prosimy zapisać czcionką 10., bez niepotrzebnych ozdobników. Wszystkie te dane wraz z utworami powinny znaleźć się w jednym załączniku.
b) Pod koniec lutego 2020 r. na Facebooku na stronie konkursu zostanie umieszczona lista laureatów konkursu
c) Laureaci, których wiersze zostaną opublikowane w antologii, wyrażają zgodę na zamieszczenie ich danych osobowych (imię i nazwisko, nazwa szkoły) w publikacji oraz w materiałach, związanych z konkursem. Jury ocenia utwory anonimowe: organizatorzy przygotują dla jurorów teksty bez danych osobowych autorów.

Finał konkursu odbędzie się w kwietniu 2020 r. Organizatorzy na początku marca 2020 r. określą dokładną datę finału. Uczestnicy wyróżnieni w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego „Rytmy nieskończoności” zostaną poinformowani o dokładnym terminie ogłoszenia wyników mailem oraz na Facebooku na stronie, poświęconej konkursowi. Podczas finału konkursu odbywają się poetyckie warsztaty dla laureatów, można nabyć antologie utworów poetyckich laureatów konkursu oraz spotkać się z ludźmi, związanymi z twórczością Jacka Kaczmarskiego
Wszelkich informacji, dotyczących konkursu, udziela polonistka Katarzyna Walentynowicz: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Informacje dotyczące organizacji konkursu, finałowej gali oraz lista laureatów będą zamieszczane na stronie konkursu na Facebooku.

K. Ratasiewicz

Log in