Noce Filmowe w III LO

Międzynarodowy Turniej Robotów Robotex w Estonii

Między 5. a 7. listopada zawodnicy szkolnego klubu 3lo-bot (Maja Czarniecka, Szymon Domagała, Adam Fiedorowicz, Piotr Sacharewicz, Mateusz Wyłuda pod egidą pana Jacka Cichosza) wzięli udział w Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotex w Estonii. W kategorii Lego Linefollower nasz robot „Huncfot” zajął 9. miejce. Natomiast w kategorii Lego Sumo robot „Baczyński” zdobył 6. miejsce w grupie.
Największym sukcesem naszej drużyny było wyjście z grupy i zajęcie 5 miejsca w finałach kategorii Lego Sumo 3kg przez robota „Starszy kolega”. Poza zawodami nasza drużyna miała do wykonania kolejną zadania, które również zakończyły się sukcesem:
- zwiedziliśmy stolicę Estonii, Tallin by night
- oparliśmy się pokusie morsowania w Morzu Bałtyckim
- zjedliśmy zupę z renifera
- podziwialiśmy dzieła Rubensa i Boscha w Muzeum Narodowym Estonii
- doskonaliliśmy znajomość angielskiego

Zdobyte doświadczenia i wiedzę przekażemy młodszym kolegom, ponieważ przed nami kolejne wyzwania, czyli Festiwal Robotyki East Robo na Politechnice Białostockiej w listopadzie.
Jacek Cichosz

Log in