Filozoficzne forum aktywności społecznej UwB

Krystyna Ratasiewicz

Dzień Maturzysty 3 czerwca - kampania MNiSW i Perspektyw Studia 2020

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z miesięcznikiem edukacyjnym Perspektywy na stronie internetowej www.studia.gov.pl w okresie od 3 czerwca do września br. przeprowadzi kampanię informacyjną wspierającą rekrutację na studia w roku akademickim 2020/21.
Pierwszym jej etapem będzie realizowany 3 czerwca "Wirtualny Dzień Maturzysty", podczas którego młodzież wysłucha m.in. dr. Marcina Smolika, dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który odpowie na pytania dotyczące tegorocznej matury. W programie są także mini-wykłady ekspertów OKE zawierające ostatnie podpowiedzi umożliwiające pomyślne zdanie egzaminów oraz uniknięcie najczęściej popełnianych błędów.
W dniach od 22 do 26 czerwca zaprosimy młodzież z całej Polski na "Kierunkowskaz Kariery", czyli spotkania on-line z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami, prezentujące kierunki studiów i uczelnie warte rekomendacji. Szczegółowy program całej kampanii - adresowany wprost do maturzystów 2020 zawiera załączony komunikat
Perspektywy od wielu lat wspierają system informacji edukacyjnej w Polsce. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znalazły się szkoły i maturzyści. Maturzyści - kandydaci na studia, mimo ograniczeń wynikających z nadzwyczajnej sytuacji spowodowanej przez epidemię, potrzebują informacji, które pozwolą im zminimalizować przedmaturalny stres, a także zdecydować, jakie studia wybrać.
Rejestracja dla zainteresowanych udziałem w realizowanym online Dniu Maturzysty rozpocznie się 1 czerwca br. na stronie https://studia.gov.pl/studia2020/ (prosimy o docelowe podlinkowanie banera z tym adresem).
Z wyrazami najwyższego szacunku
dr Bianka Siwińska
Redaktor naczelna miesięcznika Perspektywy
Czytaj dalej...

Olimpiada Wiedzy Biologicznej

Jest nam miło poinformować, że tegoroczna absolwentka (uczennica klasy III g) Julia Boryszewska oraz Marcin Kucejko z klasy I eP zaklasyfikowali się do II etapu Olimpiady Wiedzy Biologicznej. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia na dalszym etapie tej Olimpiady.
Celem Olimpiady jest rozwijanie zainteresowań biologicznych, uzdolnień badawczych i kreatywności uczniów. Zadaniem Olimpiady jest popularyzowanie nauk biologicznych oraz wspieranie uczniów uzdolnionych.
Opiekunowie Anna Siemienkowicz i Małgorzata Łupińska

Czytaj dalej...

Dominika Jacejko laureatką edycji ogólnopolskiego konkursu "Droga na Harvard"

Dominika Jacejko, uczennica klasy 1bG, po wieloetapowych zmaganiach została laureatką dziesiątej, jubileuszowej edycji ogólnopolskiego konkursu "Droga na Harvard" - jednego z najbardziej prestiżowych konkursów w kraju.
Otrzyma ona mentoring absolwentów uczelni, którzy pomogą uczennicy w aplikowaniu na studia w Stanach Zjednoczonych.
Serdecznie gratulujemy!
Strona konkursu: https://droganaharvard.pl/
Sylwia Żylińska-Awruk

Czytaj dalej...

Log in