Edukacja prawna młodzieży

Krystyna Ratasiewicz

Udany, geograficzny "Start po Indeks SGGW" 2019

Jeszcze 15 maja 2019 r. (środa) pisała egzamin maturalny na poziomie rozszerzonym z geografii w naszym liceum, a już 18 maja (sobota) wystartowała w Warszawie w konkursie "Start po Indeks SGGW". Wyniki jej matury poznamy na początku lipca, ale konkursu już znamy. Gabriela Perkowska, tegoroczna absolwentka, uczennica klasy III c, bo o niej mowa, pokonała 45 osób w finale, zajęła 3. miejsce w Polsce, uzyskała tytuł laureatki z przedmiotu geografia i będzie miała wolny wstęp na wszystkie kierunki SGGW, na których chociaż jednym przedmiotem w rekrutacji będzie geografia.
Cieszymy się z tego geograficznego sukcesu, Gabrysi gratulujemy i życzymy wysokich wyników maturalnych!
Grzegorz Dąbrowski
Czytaj dalej...

XIV Papieskie Forum Młodych

17 maja 2019 r. 14 osób z klas Ia, Id, ,If pod opieką Pani Heleny Makiewicz reprezentowało naszą Szkołę w XIV Papieskim Forum Młodych pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi” (Św. Jan Paweł II, 2.06.1979r.)
Spotkanie miało miejsce w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących z Oddziałami Integracyjnymi w Białymstoku przy ul. Sienkiewicza.
Był to czas przypominający Św. Jana Pawła II oraz wypowiadane kiedyś słowa do Polaków, które posłużyły do przeprowadzenia refleksji i podzielenia się z innymi na tematy ważne dla młodych w trudnej nieraz codzienności.

Foto i tekst: H. Maksiewicz
Czytaj dalej...

Ogólnopolski konkurs na MEM i animację GIF

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na MEM internetowy i animację w formacie GIF, dotyczących niebezpieczeństwa używania narkotyków i dopalaczy, pt.: "Narkotyki i dopalacze zabijają". Organizatorem konkursu jest Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, termin nadsyłania prac: 6 czerwca 2019 r. Więcej o konkursie: https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/kampania/4281,Konkurs.html
Informacje o konkursie w bibliotece szkolnej.
Krystyna Ratasiewicz

Czytaj dalej...

KACPER JUNG - FINALISTA 42. OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY JĘZYKA NIEMIECKIEGO

W dniach 29-31 marca 2019 r. w Poznaniu odbyły się eliminacje (pisemne i ustne) do finału 42. Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Niemieckiego. Kacper z sukcesem przeszedł test pisemny oraz część ustną. Na tym etapie nie wystarczy płynnie mówić w języku niemieckim, należy przygotować trzy pozycje z literatury do 1945 roku, cztery pozycje z literatury po 1945 roku oraz posiadać wiadomości z zakresu kulturoznawstwa, historii (od 1933 roku), geografii, polityki i zjawisk kulturowych, wiadomości o bieżącym życiu społeczno-politycznym krajów niemieckiego obszaru językowego.
Uroczyste zakończenie, wręczenie nagród i dyplomów odbyło się z udziałem wielu Gości Honorowych z Austrii, Niemiec i Szwajcarii.
Opiekunem Kacpra była p.Aneta Klimiuk
GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW
Aneta Klimiuk


Czytaj dalej...

Log in