Krystyna Ratasiewicz

Wybory na Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego

Drodzy Uczniowie!
Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne osoby do startowania w wyborach na nowego Przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego III LO. Jeżeli jesteś osobą kreatywną, sumienną i zorganizowaną oraz masz głowę pełną pomysłów – te stanowisko jest wprost stworzone dla Ciebie. Jeżeli chciałbyś umilić atmosferę w naszej szkole, organizować akcje okolicznościowe oraz godnie reprezentować szkołę poza jej murami – nie wahaj się, czekamy na Twoje zgłoszenie.
Wybory zaplanowane są na czwartek, 28.11.2019r. Dzień wyborów poprzedzają następujące dni:
  1. Od poniedziałku do środy (18.11.2019r. – 20.11.2019r.) każdy z kandydatów ma za zadanie zebrać 100 podpisów uczniów naszej szkoły, popierających kandydaturę, oraz otrzymać od wychowawcy klasy pozytywną opinię na swój temat.
  2. Czwartek i piątek (21-22.11.2019r.) są dniami kampani wyborczej, podczas których kandydaci na stanowisko Przewodniczącego SU przekonują uczniów i nauczycieli naszej szkoły do swojej kandydatury (rozwieszanie plakatów/balonów, zachęcanie do głosowania na swoją kandydaturę, itp.)
  3. W środę (27.11.2019r.) na 4 godzinie lekcyjnej (11.00 – 11.45) na małej sali gimnastycznej odbędzie się debata z kandydatami na Przewodniczącego SU – przedstawienie kandydatów, ich planów, itp.
  4. W czwartek (28.11.2019r.) odbędą się wybory, podczas których każdy uczeń i nauczyciel naszej szkoły będą mogli oddać głos na swojego kandydata.
Zapraszamy do przekazywania informacji w swoich klasach oraz zgłaszanie się osób chętnych do p. Agaty Naborczyk i p. Magdaleny Bartnickiej-Łętowskiej.
Życzymy powodzenia!
Opiekunowie SU: p.Agata Naborczyk i p.Magdalena Bartnicka-Łętowska
Czytaj dalej...

Piłka ręczna 2019

Dnia 14.11.2019 reprezentacja dziewcząt naszej szkoły rozegrała pierwszy mecz w piłkę ręczną w ramach Licealiady Województwa Podlaskiego. Uczennice odniosły pierwszy sukces wygrywając z reprezentacją II LO w Białymstoku 15 - 5.
Dziewczęta wystąpiły w następującym składzie:
Tur Magdalena 3 B
Dulko Karolina 3 E
Zimnoch Alicja 3 E
Woronowicz Izabela 2 A
Żukowska Aleksandra 2 E
Mackiewicz Gabriela 2 E
Bajkowska Katarzyna 2 F
Oliwia Sulima 1 Ap
Dąbrowska Julia 1 Ep
Pochodin Magdalena 1 Dg
Trembowska Kamila 1 Dg
Kisielewska Katarzyna 1 Fp
Kraszewska Gabriela 1 Fp
Fiedosiuk Aleksandra 1 Fp
Opiekun Kamil Zakrzewski

Czytaj dalej...

Talenty XXI wieku – podsumowanie VI edycji projektu

12 listopada 2019 r. w Białostockiem Parku Naukowo-Technologicznym podsumowano działania podjęte w ramach projektu „Talenty XXI wieku”. Seminarium było okazją do porozmawiania o założeniach projektu skierowanego do najzdolniejszych uczniów białostockich szkół, a realizowanego przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Białymstoku ze środków finansowych Prezydenta Miasta Białegostoku.
Pięcioro uczniów naszej szkoły - uczestników projektu „Talenty XXI wieku”, otrzymało z rąk Prezydenta Miasta Białegostoku Tadeusza Truskolaskiego certyfikaty i pamiątkowe medale. Są to: Sebastian Grosfeld, ucz. kl. II b, Zuzana Lulewicz, ucz. kl. II g, Monika Pawełko, ucz. kl. II e, Piotr Polech, ucz. kl. II b oraz Paweł Siemieniuk, ucz. kl. II b.
W VI edycji projektu brali udział także: Aleksandra Bezubik, ucz. kl. II g, Piotr Dunaj, ucz kl. II g i Mateusz Moczulski, ucz. kl. II e.
Tekst i fot.: Katarzyna Maciejuk

Czytaj dalej...

Turniej Gry Planszowej „Czas na Start-up”

12 listopada 2019 roku w Hotelu Santana w Białymstoku odbyły się rozgrywki wojewódzkie Turnieju Gry Planszowej „Czas na Start-up”. Nasza szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Maciej Szepietowski, Patrycja Puciłowska, Izabela Saczko , Martyna Urbanowicz z kl. 1 FG i Martyna Szymczyk z kl. 1AG pod opieką p. Małgorzaty Tomaszewskiej.
Uczestnicy turnieju mieli też możliwość wysłuchania prelekcji Petrosa Psyllos - programisty, popularyzatora nauki, przedsiębiorcy. Uznanego przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30. roku życia i jednego z najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce. Petros Psyllos w swojej działalności naukowo-wynalazczej zajmuje się m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami społecznymi, wirtualnymi asystentami.
Małgorzata Tomaszewska

Czytaj dalej...

Log in