MICKIEWICZOWSKI OBJAZD W SIECI – spotkanie naszych uczniów z aktorami Teatru Wierszalin

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wirtualnej lekcji zorganizowanej przez aktorów Teatru Wierszalin z Supraśla. W wydarzeniu uczestniczyła klasa 2gP (02.12. 2020r) z Panią Natalią Poleszak-Fiedorczuk. Uczniowie po obejrzeniu przedstawienia „Dziady – noc druga” rozmawiali z aktorami Teatru Wierszalin. Twórcy spektaklu wtajemniczyli uczniów w proces przygotowywania się do roli, odpowiadali na pytania związane ze znaczeniem muzyki, światła i inscenizacyjnych rekwizytów. Wiele pytań dotyczyło artystycznych inspiracji, kreacji postaci oraz ogólnych kwestii związanych z pracą aktora. Niektórzy uczniowie za interesujące pytania zostali nagrodzeni pamiątkowymi koszulkami.
Spotkanie pozwoliło nam poczuć namiastkę obcowania z „żywą kulturą”. Bardzo dziękujemy aktorom za niezwykłą lekcję online i mamy nadzieję, że niedługo uda nam się spotkać na żywo w teatrze.
Natalia Poleszak-Fiedorczuk

Log in