DEBATY OKSFORDZKIE W III LO

W ramach naszej szkolnej innowacji pedagogicznej „GLOBAL ISSUES. Nie bądź obojętny” oraz europejskiego projektu „Popularyzacja idei debat oksfordzkich w Polsce” 16 i 23 pażdziernika klasa 1a wraz z wychowawczynią, panią Martą Cichosz wzięła udział w warsztatach prowadzonych przez najlepszego mówcę polskich lig debatanckich, pana Michała Kruszyńskiego (prezesa fundacji „Nowy Głos”). W trybie telekonferencji nasi humaniści zgłębiali arkana sztuki wystąpień publicznych, dyskutowali na temat jakości dyskursu publicznego w kraju oraz praktycznie doskonalili swoje umiejętności argumentacji w debacie oksfordzkiej.
W kolejnych tygodniach planujemy rzucić wyzwanie innym szkołom i zmierzyć się w debatach oksfordzkich on-line, poruszając bieżące społeczne problemy.
Osoby indywidualne, zespoły z pozostałych klas naszej szkoły oraz z innych szkół zapraszamy do dołączenia do naszej debatanckiej społeczności. Jeżeli macie ochotę na intelektualne starcie, klasa 1a przyjmie każde wyzwanie. Zapraszamy drużyny z innych szkół lub indywidualne osoby do kontaktu z panią Martą Cichosz pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Uwaga: DEBATUJEMY RÓWNIEŻ PO ANGIELSKU, so...
THROW DOWN THE CHALLENGE!!!
WE ARE READY!!!
Marta Cichosz

Log in