Narodowe Czytanie „Balladyny” w naszym liceum

Dnia 7 września w naszym szkolnym radiowęźle uczniowie kl. II A g czytali fragmenty dramatu Juliusza Słowackiego pt. „Balladyna” w ramach akcji „Narodowe czytanie”. Jej celem jest popularyzacja dzieł literatury polskiej. Inauguracji wspólnego delektowania się słowem literackim dokonała Gospodyni naszej szkoły Dyrektor Małgorzata Górniak , która korzystała ze szkolnego egzemplarza „Balladyny” z 1948 roku!
Na koniec spotkania można było pośpiewać: „Matko, w lesie są maliny, Niechaj idą w las dziewczyny, Która więcej malin zbierze, tę za żonę pan wybierze ….”, „ Która więcej malin zbierze, tę za żonę pan wybierze ….”, „Tę za żonę pan wybierze”……..
Beata Żamojda
Zdjęcia: Zofia Grądzka z kl. II A g
Obsługa radiowęzła: Wiktor Bieluczyk z kl II C g

Log in