Dzień Maturzysty 3 czerwca - kampania MNiSW i Perspektyw Studia 2020

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z miesięcznikiem edukacyjnym Perspektywy na stronie internetowej www.studia.gov.pl w okresie od 3 czerwca do września br. przeprowadzi kampanię informacyjną wspierającą rekrutację na studia w roku akademickim 2020/21.
Pierwszym jej etapem będzie realizowany 3 czerwca "Wirtualny Dzień Maturzysty", podczas którego młodzież wysłucha m.in. dr. Marcina Smolika, dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, który odpowie na pytania dotyczące tegorocznej matury. W programie są także mini-wykłady ekspertów OKE zawierające ostatnie podpowiedzi umożliwiające pomyślne zdanie egzaminów oraz uniknięcie najczęściej popełnianych błędów.
W dniach od 22 do 26 czerwca zaprosimy młodzież z całej Polski na "Kierunkowskaz Kariery", czyli spotkania on-line z ekspertami, pracodawcami, pracownikami naukowymi i studentami, prezentujące kierunki studiów i uczelnie warte rekomendacji. Szczegółowy program całej kampanii - adresowany wprost do maturzystów 2020 zawiera załączony komunikat
Perspektywy od wielu lat wspierają system informacji edukacyjnej w Polsce. Zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znalazły się szkoły i maturzyści. Maturzyści - kandydaci na studia, mimo ograniczeń wynikających z nadzwyczajnej sytuacji spowodowanej przez epidemię, potrzebują informacji, które pozwolą im zminimalizować przedmaturalny stres, a także zdecydować, jakie studia wybrać.
Rejestracja dla zainteresowanych udziałem w realizowanym online Dniu Maturzysty rozpocznie się 1 czerwca br. na stronie https://studia.gov.pl/studia2020/ (prosimy o docelowe podlinkowanie banera z tym adresem).
Z wyrazami najwyższego szacunku
dr Bianka Siwińska
Redaktor naczelna miesięcznika Perspektywy

Log in