W 3 LO tworzymy zwycięskie gry komputerowe!!!

6 marca b.r. uczniowie klasy 2B, Radosław Sienkiewicz, Sebastian Grosfeld i Paweł Siemieniuk brali udział w Międzyszkolnym Konkursie Tworzenia Gier Komputerowych Invent Your Game organizowanym przez Zespół Szkół Elektrycznych w Białymstoku.
Wykazując się wyjątkową pomysłowością, nasi uczniowie stworzyli gry w środowisku Unity 3D. Hasłem przewodnim konkursu było "Zmień te buty".
Paweł i Sebastian napisali grę o innowacyjnej nazwie "Game". Polega ona na znalezieniu zgubionego przez nas portfela. W miarę rozwoju fabuły dowiadujemy się, że może on być u woźnego, który zamknął się z wszystkimi znalezionymi przedmiotami w kantorku i i nie wyjdzie dopóki nie dostanie 12 butów porozrzucanych po szkole.
Natomiast praca Radka,  Flip Flops (inspirowana grą Wolfenstein) zawiera planszę będącą odwzorowaniem parteru w III L.O., po którym krząta się horda uczniów w zabłoconych butach. Należy ich wyeliminować (sprawić, by zastygli w bezruchu wpatrzeni w ekrany telefonów) oraz odkryć tajemne przejścia w budynku szkoły, co pozwoli nam upgradować postać
Radosław Sienkiewicz zajął w konkursie 3 miejsce.
Gry stworzone przez naszych uczniów będą prezentowane podczas Dni Otwartych w sali 250.
Jacek Cichosz

Log in