3 LICEUM ZNOWU NA PODIUM

W ubiegły weekend drużyna naszego szkolnego koła robotyki 3lo-bot zdobyła 3 miejsce w międzynarodowym turnieju robotów EastROBO w kategorii Lego Linefollower organizowanym przez Politechnikę Białostocką. Talent konstruktorów i doświadczenie zdobyte podczas międzynarodowych zawodów w Estonii zadecydowały o sukcesie w tej rywalizacji ;)
Przyszłe pokolenie uczniów naszego liceum pod kierunkiem pana Jacka Cichosza również zaprezentowało się godnie w kategorii Junior Lego Linefollower, wchodząc do finału i zajmując w nim szóste miejsce.
Kolejnym osiągnięciewm naszego koła było zdobycie 2-go miejsca w Bałtyckich Bitwach Robotów w kategorii LEGO Sumo rozgrywanych w Gdańsku w dniach 18-19 maja.
Startowaliśmy również w walkach robotów w turnieju RoboGame, organizowanym przez XIII L.O. w Białymstoku. W tych potyczkach nasze roboty otarły się o finał zawodów. Nasz robot (dzięki błyskotliwej taktyce Wiktorii) zdobył jednak nagrodę pocieszenia pokonując rywali, którzy nie weszli do finału.
Gratulujemy drużynie w składzie: Katarzyna Rogalska, Aleksandra Bura, Wiktoria Wawer z klasy 2 B oraz opiekunowi koła, mgr inż. Jackowi Cichoszowi.

Log in