Ogólnopolski turniej robotów RoboMeeting 2019 o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku

28 marca 2019r. w ramach dni otwartych naszej szkoły uczniowie ze szkolnego koła robotyki (kl. IIb, IIIb, IIIh) pod opieką mgr inż. Jacka Cichosza zorganizowali drugą edycję Ogólnopolskiego Turnieju Robotów RoboMeeting 2019 o Puchar Dyrektora III Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku. Jest to działanie wpisujące się w strategię realizacji projektu MEN „Pilotaż programowania” jako jedna z aktywności zaplanowanych w innowacji pedagogicznej pana Jacka Cichosza „Programowanie robotów Lego innowacyjną metodą Problem-Based Learning”.
Nasz turniej został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku, NOT-u oraz Podlaskiego Kuratora Oświaty. Roboty były ocenianie przez szanowne jury, w którego skład wchodzili reprezentanci naszych patronów: dr Jerzy Kołłątaj z białostockiego oddziału Stowarzyszenia Naukowo-Technicznego, mgr inż. Krzysztof Domas (wizytator Kuratorium Oświaty w Białymstoku) oraz uczniowie i absolwenci naszej szkoły.
W rozgrywkach wzięło udział prawie 50 drużyn. Startowały one w czterech kategoriach: Freestyle, MiniSumo, LEGO Sumo, LEGO LineFollower.
Zdobywcami Pucharu Dyrektora III L.O. w Białymstoku zostały następujące roboty:
Lego LineFollower:
1 miejsce: Hejka – „Delta”, III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
2 miejsce: Linefollower – „Delta”, III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
3 miejsce: Sus scrofa – „Buteo buteo”, III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
Lego Sumo:
1 miejsce: Memformatyka_1 – „Memformatyka”, Politechnika Białostocka
2 miejsce: Gucio – „Mechaniak”, Zespół Szkół Mechanicznych w Białymstoku
3 miejsce: Tibijski zadymiarz – „Chude byki”, Prywatna Szkoła Podstawowa Nr 8 w Białymstoku
Freestyle:
1 miejsce: BOB – „Bag of peanuts”, III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
2 miejsce: ZZ-1 – „Grupa Zmechanizowanych Ziemniaków”, Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej
3 miejsce: Find3r – „FIND3R”, Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej
MiniSumo:
1 miejsce: Gruby– „Ekipa XXL”, Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej
2 miejsce: Pudzian – „Piszczałki”, III Liceum Ogólnokształcące w Białymstoku
3 miejsce: Pędząca kombinerka – „Rafał”, Liceum Ogólnokształcące Politechniki Białostockiej

RoboMeeting cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród uczniów jak i gości odwiedzających naszą szkołę tego dnia. Nasz turniej stworzył okazję do zaprezentowania ciekawych rozwiązań z zakresu konstruowania i programowania robotów a także do wymiany doświadczeń i nawiązania kontaktów.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza drużynie „Chude byki” z Prywatnej Szkoły Podstawowej Nr 8 w Białymstoku, którzy stanęli w szranki ze starszymi kolegami, zdobywając swoim Tybijskim Zadymiarzem trzecie miejsce w kategorii Lego Sumo. Czekamy na nich jako przyszłych uczniów i członków naszego koła 3lo Bot.
Pragniemy podziękować naszym absolwentom, którzy nie zapominając o Swoim liceum, nadal wspierają regularnie nasze działania już jako studenci Politechniki Białostockiej oraz ich wykładowczyni z Katedry Mediów Cyfrowych i Grafiki Komputerowej na Wydziale Informatyki, dr inż. Teodorze Dimitrovej- Grekow.
mgr inż. Jacek Cichosz

Log in