3 LO na Politechnice i w Estonii

Nasze szkolne koło Robotyki 3LO-Bot miało pracowity tydzień:
24 listopada 2018 r. wzięliśmy udział w Międzynarodowym Turnieju Robotów East Robo organizowanym przez Politechnikę Białostocką. W tych rozgrywkach nasz robot zajął II miejsce w kategorii Lego Sumo Junior. Szkołę reprezentowały uczennice kl. II b, Aleksandra Bura, Wiktoria Wawer i Katarzyna Rogalska pod opieką mgr inż. Jacka Cichosza.
Od 29 listopada do 2 grudnia ta sama reprezentacja odwiedziła Estonię, aby w Tallinnie zaprezentować się na międzynarodowych zmaganiach robotów Robotex. Nasze roboty w kategorii Lego Sumo i Lego Sumo 3kg w zawodach grupowych zabrały dodatni bilans walk. Natomiast nasz robot Lego Line Follower swoimi przejazdami wzbudzał duże emocje wśród sędziów i publiczności ;)
Tallinn zaskoczył nas nowoczesną architekturą, wspaniałą kuchnią (szkoda, że w Polsce nie serwuje się potraw z renifera…) i różnorodnością ekspozycji muzealnych. Nawet wietrzna, nadmorska aura nie powstrzymała nas od odkrywania uroków stolicy Estonii. Była to już druga wizyta uczestników koła 3LO-Bot na zawodach w Tallinnie. Za rok planujemy przetestować tam nie tylko nasze roboty ale też prawdziwą estońską saunę.
Jacek Cichosz

Log in