Pierwsze miejsce na międzynarodowym turnieju

Siódma edycja Międzynarodowego Turnieju Eastrobo, która odbyła się 24 listopada 2018 r. w murach Politechniki Białostockiej to 65 drużyn z Polski, Litwy, Łotwy i Białorusi. Młodzi ludzie rywalizowali w kategoriach: Minisumo, Lego Sumo, Linefollower, Linefollower Turbo, Lego Linefollower oraz Freestyle.
Zespół PEPiK z 3B zaprezentował robota wodno-lądowego - Tryton, który zdobył pierwsze miejsce w kategorii freestyle. To kolejny sukces dziewczyn. W poprzednim roku szkolnym wygrały zawody w Rzeszowie - Robomotion, były na podium w Robot's Intellect (Wilno) i El-Robo-Mech (konkurs o indeks PB). Zostały laureatkami Ogólnopolskiego Konkursu o Tytuł Młodego Innowatora oraz otrzymały Stypendia za Innowacyjną Myśl Techniczną.
Tryton został zbudowany dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia Odkrywcy Diamentów.