Literacka gra miejska „Misja: ocalmy literackie Podlasie"

26 października 2018 r. uczniowie kl. II a: Piotr Bosko, Oliwia Dargiewicz, Sabina Doroszczyk, Natalia Kądziela, Krystian Puzanowski i Aleksandra Ściepko pod opieką Katarzyny Maciejuk wzięli udział w literackiej grze miejskiej „Misja: ocalmy literackie Podlasie".

Miejska gra literacka to połączenie gry terenowej z poszerzaniem wiedzy o literaturze i twórcach pochodzących lub związanych z Podlasiem. W punktach rozmieszczonych w różnych miejscach miasta uczniowie musieli się zmierzyć z zadaniami „Agentów". Młodzież poznała sylwetki i twórczość podlaskich poetów Jana Leończuka, Wiesława Kazaneckiego, Mieczysława Czajkowskiego oraz pisarek i pisarzy: Katarzyny Bondy, Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk, dr hab. Elżbiety Awramiuk, Ignacego Karpowicza, Szymona Hołowni, Tomasza Lippomana. Podsumowanie gry odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej, gdzie uczniowie rozwiązali końcowy quiz na platformie Kahoot. Wręczono pamiątkowe dyplomy i wylosowano niespodzianki.

Zachęcamy do poznawania twórczości naszych lokalnych autorów i informujemy, że książki tych autorów są dostępne w naszej bibliotece.

Katarzyna Maciejuk

Log in