Wycieczka do Warszawy

W dniu 09.10.2018r. odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Warszawy. W wyjeździe wzięło udział 54 uczniów III LO z klas 3b, 3f oraz 3h. Wycieczka miała charakter edukacyjny, patriotyczny i kulturalny, a dzięki niej mieliśmy możliwość zwiedzenia pięknej stolicy Polski.

Na początku naszej wycieczki udaliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla naszej szkoły, gdyż na nim znajduje się grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Po uprzątnięciu grobu i zapaleniu zniczy każdy uczeń miał czas na modlitwę i zadumę.

Następnym punktem programu było słynne Muzeum Miar (Historyczne Zbiory Metrologiczne Głównego Urzędu Miar). Muzem mieści się w budynku dawnego Banku Polskiego, obecnie siedziby Głównego Urzędu Miar, a jego kolekcja liczy około 3500 obiektów materialnych i dokumentów archiwalnych. Na miejscu, pani przewodnik, oprowadziła nas po muzem prezentując najcenniejsze zbiory, m.in. 4-funtowy odważnik z 1677r. oznaczony herbem Kościesza, angielskie przymiary kupieckie z kości słoniowej z XVIII-XIXw. czy taksometry do dorożek konnych z końca XIXw.

Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, gdzie Pani Sylwia, nasza przewodnik, pokazała nam wiele ciekawych miejsc. Dopisywała nam piękna i słoneczna pogoda, dzięki czemu z wielką przyjemnością zwiedziliśmy m.in. Plac Zamkowy, Stary Rynek, pomnik Syrenki czy pomnik Małego Powstańca. Dowiedzieliśmy się wielu cennych i interesujących informacji na temat Starego Miasta i jego historii, jako obiektu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Po tak intensywnym spacerze z radością odpoczęliśmy w Złotych Tarasach, gdzie udaliśmy się na posiłek.

Ostatnim punktem programu był spektakl w Teatrze VI Piętro mieszczącym się w Pałacu Kultury. Sztukę pt. „Ożenek” (komedia Nikołaja Gogola), obejrzeliśmy z ogromnym zainteresowaniem. Nie brakowało humoru i śmiechu, jednakże sztuka sama w sobie była refleksyjną opowieścią o ludzkiej samotności i poszukiwaniu bliskości. Gra aktorska była na najwyższym poziomie i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyśmienitym wydarzeniu kulturowym. Po niezwykle udanym seansie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka była niezwykle udana.

Opiekunowie wycieczki: Agata Naborczyk, Sylwia Żylińska-Awruk, Małgorzata Tomaszewska

W dniu 09.10.2018r. odbyła się jednodniowa wycieczka szkolna do Warszawy. W wyjeździe wzięło udział 54 uczniów III LO z klas 3b, 3f oraz 3h. Wycieczka miała charakter edukacyjny, patriotyczny i kulturalny, a dzięki niej mieliśmy możliwość zwiedzenia pięknej stolicy Polski.

Na początku naszej wycieczki udaliśmy się na Cmentarz Wojskowy na Powązkach. Miejsce to ma szczególne znaczenie dla naszej szkoły, gdyż na nim znajduje się grób Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Po uprzątnięciu grobu i zapaleniu zniczy każdy uczeń miał czas na modlitwę i zadumę.

Następnym punktem programu było słynne Muzeum Miar (Historyczne Zbiory Metrologiczne Głównego Urzędu Miar). Muzem mieści się w budynku dawnego Banku Polskiego, obecnie siedziby Głównego Urzędu Miar, a jego kolekcja liczy około 3500 obiektów materialnych i dokumentów archiwalnych. Na miejscu, pani przewodnik, oprowadziła nas po muzem prezentując najcenniejsze zbiory, m.in. 4-funtowy odważnik z 1677r. oznaczony herbem Kościesza, angielskie przymiary kupieckie z kości słoniowej z XVIII-XIXw. czy taksometry do dorożek konnych z końca XIXw.

Następnie udaliśmy się na spacer po Starym Mieście, gdzie Pani Sylwia, nasza przewodnik, pokazała nam wiele ciekawych miejsc. Dopisywała nam piękna i słoneczna pogoda, dzięki czemu z wielką przyjemnością zwiedziliśmy m.in. Plac Zamkowy, Stary Rynek, pomnik Syrenki czy pomnik Małego Powstańca. Dowiedzieliśmy się wielu cennych i interesujących informacji na temat Starego Miasta i jego historii, jako obiektu wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO w Polsce. Po tak intensywnym spacerze z radością odpoczęliśmy w Złotych Tarasach, gdzie udaliśmy się na posiłek.

Ostatnim punktem programu był spektakl w Teatrze VI Piętro mieszczącym się w Pałacu Kultury. Sztukę pt. „Ożenek” (komedia Nikołaja Gogola), obejrzeliśmy z ogromnym zainteresowaniem. Nie brakowało humoru i śmiechu, jednakże sztuka sama w sobie była refleksyjną opowieścią o ludzkiej samotności i poszukiwaniu bliskości. Gra aktorska była na najwyższym poziomie i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak wyśmienitym wydarzeniu kulturowym. Po niezwykle udanym seansie wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Wycieczka była niezwykle udana.

Opiekunowie wycieczki: Agata Naborczyk, Sylwia Żylińska-Awruk, Małgorzata Tomaszewska

Log in